Szanowni Państwo w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 r. od dnia 19.04.2021 r. do 25.04.2021 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu zajęcia praktycznej nauki zawodu realizowane będą stacjonarnie dla oddziałów przystępujących do egzaminu zawodowego lub egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec - lipiec w roku 2021.
Młodociani pracownicy z Branżowej Szkoły I Stopnia nie będą mieli organizowanych zajęć praktycznych u pracodawców. Pracodawca jest zobowiązany zwolnić młodocianego pracownika z obowiązku świadczenia pracy.
W dalszym ciągu będą organizowane konsultacje dla klas maturalnych. W ramach konsultacji mogą być przeprowadzane testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego. Wszystkie zajęcia na terenie szkoły realizowane są w pełnym reżimie sanitarnym i obowiązujących procedur. Pozostałe zajęcia nadal są realizowanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Na usługę o wartości poniżej 30 000 euro dla zadania pn.:
Dostawa pomocy dydaktycznych i materiałów biurowych dla uczniów uczestniczących w zajęciach w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna w Powiecie Olkuskim, edycja III”- Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu.

Zobacz: ZAPYTANIE OFERTOWE

MChE

Uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu wzięli udział w kwietniu 2021 r., w wiosennych weekendowych warsztatach online, zorganizowanych przez Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna.

World Skills Poland

Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland „Nowe Technologie” – 2 czerwca 2021, Lublin. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja Programu Erasmus + w Polsce zaprasza do udziału w konkursie umiejętności zawodowych dla uczniów szkół branżowych i technicznych – Eliminacjach Krajowych WorldSkills Poland „Nowe Technologie”, które odbędą się 2 czerwca 2021 roku w Lublinie.

Nocny Maraton Językowy

Germaniści z Mechanika zapraszają na Nocny Maraton Językowy.
Zapraszamy serdecznie do udziału w nocnym maratonie językowym w dniu 23.04.2021 r. (piątek).
Startujemy o godzinie 1700. W programie konkursy, filmy i nauka.

Zobacz PLAKAT.

wielkanoc

„Bo tylko gdzie są groby, są też zmartwychwstania”.
Na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy życzymy – naszym Uczniom, ich Rodzinom oraz wszystkim Pracownikom Szkoły - spokoju, czasu do refleksji nad życiem oraz umiejętności docenienia radości płynącej z istnienia bliskich osób wokół nas.

Zdrowych i spokojnych Świąt życzą
Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1, Nauczyciele,
Pracownicy Administracji i Obsługi.

Logistyka w służbach

Technik logistyk to atrakcyjny zawód i nowe możliwości.
Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu bierze udział w naborze do programu MON - tworzenie Oddziału Przygotowania Wojskowego w zawodzie TECHNIK LOGISTYK.
Jesteś zafascynowany “MUNDUREM”? TO JEST KIERUNEK DLA CIEBIE!! Tylko u NAS czeka Cię wspaniała przygoda i realizacja pasji.

Zobacz PLAKAT.

Euroweek

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu uczestniczy w międzynarodowych projektach, godnie reprezentuje i promuję Szkołę i Polskę.
W ciągu 5 dni, od 22.03 do 26.03.2021 r., trzy grupy uczniów z „Mechanika” – w sumie 31 uczniów z klas: ID, IF, IIb, IIE, IIID, IIIa, IVb, IVd i IIIf, uczestniczyło w programie edukacyjnym Euroweek online, prowadzonym przez Fundację Euroweek.
Fundacja Euroweek ma na celu zwiększenie wiedzy uczestnika na różne tematy, które koncentrują się na: usprawnieniu komunikowania się w języku angielskim, wiedzy o świecie i niezbędnych umiejętnościach, które można wykorzystać w przyszłych przedsięwzięciach z użyciem platformy do zajęć online.

Zdjęcia w GALERII.

Podziękowanie MFiPS

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu bierze udział w projektach i konkursach, których celem jest poznawanie krajów Europy i świata oraz roli Polaków w rozwoju tychże państw.
W 2021 r. sześcioosobowa drużyna z „Mechanika”: Jakub Cebo 3f, Jakub Piekarz 3f, Sebastian Kulawik 2e, Paweł Chwast 2e, Mateusz Miszczyński 2e, Jakub Czerniak 2e,
pod opieką Pani mgr Magdaleny Kosno, otrzymali podziękowanie „za piękną postawę, zaangażowanie i udział [w ogólnopolskim, edukacyjnym] konkursie zesPOLeni", organizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Zobacz PODZIĘKOWANIE.

Turniej League of Legends

ZS Nr 1 w Olkuszu oferuje uczniom wiele atrakcji jako odskoczni od codziennego trudu zdalnej nauki. Organizowany corocznie w „Mechaniku” e-sportowy Turniej League of Legends, reaktywowany po feriach, dobiegł końca. Mecze były rozgrywane na mapie Summoner’s Rift w trybie tournament draft. Organizatorem Turnieju i pełniącą funkcję osoby nadzorującej rozgrywki, była jak co roku, Pani mgr inż. Irena Kozub. Gratulujemy zwycięzcom a wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Turniej w przyszłym roku szkolnym 2021-2022.

Konkurs na Mistrza Żonglerki rozstrzygnięty

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu „dwoi się i troi” oraz prześciga się w pomysłach, aby urozmaicić uczniom zdalną naukę. Jedną ze szkolnych, atrakcyjnych form rozrywki, był Konkurs na Mistrza Żonglerki, zorganizowany ramach współzawodnictwa między klasowego.
Pierwsze miejsce zajął Jakub Lewandowski – uczeń klasy 3f. Kolejne pozycje na podium zajęli: Sebastian Gałka - uczeń klasy 2Ep i Dawid Nowak z klasy 2bss.
Serdeczne gratulacje! Więcej informacji na szkolnym Facebooku.