Powiatowy konkurs literacki

Daj się ponieść wyobraźni! Weź udział w pierwszej edycji Powiatowego Konkursu Literackiego Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu. Dokończ opowiadanie i nadaj mu tytuł. Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest przypadkowe! Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu.

Regulamin Powiatowego Konkursu Literackiego ZS Nr 1

Karta zgłoszeniowa i zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Załącznik nr 1 - opowiadanie

logo zs1

Wrzesień 2022 roku obfitował w interesujące wydarzenia w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu.

Klasa 1 e w PBW 1

W dniu 29.09.2022 r. uczniowie klasy 1 e, pod opieką Pań: Iwony Rams i Ewy Głąb, z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, uczestniczyli w warsztatach pod tytułem „Co nam daje czytanie?” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - Filia w Olkuszu, w ramach realizacji przez Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” na zakup nowości wydawniczych.

loga pasek program rozwoju czytelnictwa

Europejski Dzień Języków ObcychW dniu 26.09.2022 odbyła się gra miejska : Języki (nie)obce”. Uczestniczyły w niej 24 pięcioosobowe zespoły z klas I ze „Staszica” i szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. Mimo deszczu młodzi ludzie świetnie się bawili! 😊 Bank rozbił (maksymalna ilość punktów!) zespół ze SP im. Orła Białego w Jaroszowcu, na drugim miejscu uplasowali się nasi mechatronicy z klasy IE, a trzecie miejsce przypadło SP im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach. Gratulujemy świetnych wyników! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i dobry humor!

Zdjęcia w GALERII.

Spotkanie z przedsiębiorcamiW dniu 22 września 2022 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyła się konferencja na temat: „Kształcenie zawodowe a oczekiwania rynku pracy”.
Spotkanie było związane z wyzwaniami stojącymi przed szkołą zawodową i jej partnerami w obecnej sytuacji gospodarczej.

Zdjęcia w naszej GALERII.

Dzień Dobrych Uczynków

Uczniowie ZSNr1 w Olkuszu, a szczególnie grupa wolontariuszy , przez cały rok, poświęcając swój wolny czas, stara się nieść pomoc osobom samotnym i potrzebującym, uczestnicząc w różnych akcjach pomocowych, zbiórkach żywności, ale także pomagając w codziennych czynnościach czy wspierając dobrym słowem.
Również z okazji Dnia Dobrych Uczynków grupa wolontariuszy z ZS Nr 1 w Olkuszu podjęła inicjatywę uporządkowania grobów zmarłych nauczycieli i pracowników ZS Nr 1 w Olkuszu. Uczniowie wykonali prace porządkowe na grobach i palili świece. Akcja ta była szczególnie ważna w przypadku grobów opuszczonych, zaniedbanych , których już nikt nie odwiedza.

Staszki 202219 września 2022 roku już drugi raz świętowaliśmy imieniny patrona Zespołu Szkól Nr 1 w Olkuszu - Stanisława Staszica. Tym razem poszliśmy dalej i wyszliśmy ze szkolnych murów, by na olkuskim Rynku świętować razem z mieszkańcami miasta.

Zdjęcia w naszej GALERII.

Książka świat wyobraźni

Klasa 4 b posiada wspaniała wyobraźnię. Uczniowie klasy 4 b - wych. mgr Wioletta Hudzińska, z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, we wrześniu 2022, pod kierunkiem mgr Iwony Rams, w ramach realizacji przez Technikum Nr 1 w Olkuszu – ZS Nr 1 w Olkuszu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, korzystając z księgozbioru biblioteki szkolnej, wykonali projekt „Książka – mój świat wyobraźni”.
Celem projektu klasowego było kształtowanie literackiej wyobraźni uczniów.

loga pasek program rozwoju czytelnictwa

Broszura klasy 2d

Klasa 2 d zagłębiła się w treść książek znajdujących się w szkolnej bibliotece.
Uczniowie klasy 2 d - wych. mgr Iwona Trepka, z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, we wrześniu 2022 r. pod kierunkiem mgr Iwony Rams, w ramach realizacji przez Technikum Nr 1 w Olkuszu – ZS Nr 1 w Olkuszu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, korzystając z księgozbioru biblioteki szkolnej, wykonali projekt „To się czyta!”.
Celem przedsięwzięcia było zachęcenie do nawyku czytania. Projekt miał formę broszury promującej bestsellery.

loga pasek program rozwoju czytelnictwa

Epizod z życia

Uczniowie klasy 4 d wykazali się talentem aktorskim. Klasa 4 d - wych. mgr inż. Dagmara Chorzępa, z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, we wrześniu 2022 r. pod kierunkiem mgr Iwony Rams, w ramach realizacji przez Technikum Nr 1 w Olkuszu – ZS Nr 1 w Olkuszu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, korzystając z księgozbioru biblioteki szkolnej, zrealizowała projekt „Epizod z życia bohatera mojej ulubionej książki”.
Celem projektu było wzbudzanie emocjonalnego stosunku do drugiego człowieka.
Uczniowie nakręcili filmik i wykonali zdjęcia, ukazujące spotkanie Małego Księcia z Różą (Antoine de Saint-Exupéry „Mały książę”). Rozwinęli własną empatię, rozbudzili wyobraźnię i fantazję.

loga pasek program rozwoju czytelnictwa

Visegrad Found

Ogłaszamy rekrutację do Projektu V4 GEN „ Zwyczajni – Niezwyczajni” BUDAPESZT 17.10.2022 - 22.10.2022 finansowanego przez Fundusz Wyszehradzki do Budapesztu. I etap to konkurs wiedzy o historii najnowszej Węgier od 1918 do 2022, ze szczególnym uwzględnieniem Pomocy Węgrów Polakom w czasie II wojny Światowej. Konkurs odbędzie się online w dniu 16.09. Informacja na e-dzienniku.