technik logistyk

Logistyk to specjalista w dziedzinie ekonomii przedsiębiorstw i handlu,
zajmujący się zarządzaniem, procesem planowania i przepływu surowców,
półproduktów oraz produktów. Zazwyczaj specjaliści od spraw logistyki
zajmują się magazynami, dopływem surowców do fabryki,
a następnie wywożeniem gotowych wyrobów.

Logistyk to specjalista w dziedzinie ekonomii przedsiębiorstw i handlu, zajmujący się zarządzaniem, procesem planowania i przepływu surowców, półproduktów oraz produktów. Zazwyczaj specjaliści od spraw logistyki zajmują się magazynami, dopływem surowców do fabryki a następnie wywożeniem gotowych wyrobów.
Zakres obowiązków logistyka to: zaopatrzenie, planowanie produkcji, dystrybucja, transport, komunikacja. Logistyk to specjalista w dziedzinie ekonomii przedsiębiorstw i handlu, zajmujący się zarządzaniem, procesem planowania i przepływu surowców, półproduktów oraz produktów. Zazwyczaj specjaliści od spraw logistyki zajmują się magazynami, dopływem surowców do fabryki a następnie wywożeniem gotowych wyrobów. Zakres obowiązków logistyka to: zaopatrzenie, planowanie produkcji, dystrybucja, transport, komunikacja.
Wybierając ten kierunek możesz zapisać się do grupy ogólnej, gdzie zrealizujesz wszystkie założenia kierunku kształcenia technik logistyk lub do grupy ze specjalizacją: logistyka w służbach mundurowych, gdzie dodatkowo będziesz uczestniczył w zajęciach ukierunkowanych mundurowo. Klasa o tej specjalizacji oprócz logistyki ogólnej, jest ukierunkowana na przygotowanie absolwenta do podjęcia pracy w zawodach mundurowych (Wojsko, Policja, Straż Pożarna).
Profil absolwenta i perspektywy.
Logistyk to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy. Specjalistów z tej dziedziny potrzebują nie tylko firmy transportowe czy spedycyjne, ale również centra logistyczne, magazyny, sklepy internetowe, firmy kurierskie, lotniska, porty morskie, przedsiębiorstwa produkcyjne, wojsko i wiele innych.
Jeśli wybierzesz zawód logistyka, będziesz mieć przed sobą ogromne możliwości. Od Ciebie zależy jaką ścieżką zdecydujesz się podążać. Jedno jest pewne – jako logistyk – na pewno nie będziesz się nudzić!