Odział PW

II TERMIN (dla osób, które jeszcze nie przystąpiły) PRÓBY SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ ODBĘDZIE SIĘ 27.06.2023 r. o godzinie 1000 na Stadionie MOSIR OLKUSZ - OSW "CZARNA GÓRA".

Święto SrebraZespół Szkół Nr 1 w Olkuszu z zaangażowaniem uczestniczy w imprezach regionalnych. Wkłada całe swoje „serce”, aby zaoferować Odbiorcom swoje wszechstronne możliwości edukacyjne.
W dniach 03-04 czerwca 2023 r. (sobota i niedziela) nasze wspaniałe Słuchaczki Szkoły Policealnej ze sławetnego „Staszica”: Opiekunki Medyczne, Florystki i Kosmetyczki, wzięły udział w tradycyjnym, dwudniowym Święcie Srebra - Dniach Olkusza 2023.

Zdjęcia w GALERII.

Zaprojektuj ogród deszczowy

W dniu 5 czerwca 2023 r. na Politechnice Krakowskiej odbyło się oficjalne rozdanie nagród dla uczestników biorących udział w konkursie „Zaprojektuj ogród deszczowy” dla szkół ponadpodstawowych.
Miło poinformować, że uczennice ZS Nr 1 w Olkuszu: Sylwia Drożyńska i Anna Bugaj z klas 3 Ap, pod kierunkiem Pani Patrycji Gamrat, zdobyły WYRÓŻNIENIE.

Rajd językowo sportowyW dniu 31.05.2023 r. odbył się RAJD JĘZYKOWO-SPORTOWY, w którym wzięli udział uczniowie klas I i II ZS Nr 1. Rajd zorganizowała Komisja Języków Obcych w składzie, Panie : Aneta Todor,Sylwia Zawada, Anna Pilch-Perlak. Zajęcia sportowe przygotował dla uczestników Pan Krzysztof Jurga.Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności językowe poprzez udział w konkursach i quizach językowych oraz wystąpieniach w obcych językach. Wspaniałym dopełnieniem rajdu było ognisko, pieczone kiełbaski oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę.

Zdjęcia w GALERII.

logo zs1

Srebrny Krzyż Zasługi dla Dyrektora ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldony Nowickiej, patriotyczne uroczystości, Matury, zagraniczne wyprawy oraz moc atrakcji dla uczniów, to niektóre z wydarzeń, jakie miały miejsce w maju 2023 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu.

Inspekcja Transportu Drogowego 2

Dziś uczniowie klasy ID TL oraz IG TL , którzy kształcą się w zawodzie technik logistyk (specjalizacja ogólna oraz „logistyka w służbach mundurowych”) uczestniczyli w szkoleniu odnoszącym się do przepisów dotyczących przewozów drogowych, zadań wykonywanych przez inspektorów transportu drogowego, posiadanych przez nich uprawnień oraz sprzętu, w który wyposażeni są podczas działań kontrolnych.

Majowe wydarzenie czytelnicze

Biblioteka ZS Nr 1 w Olkuszu, m. in. poprzez prezentowanie swojego księgozbioru, upamiętnia wzorce osobowe, patriotyczne wydarzenia i okolicznościowe rocznice.
W maju 2023 r., w biblioteka popularnego „Staszica”, wystawką książek, w tym książek zakupionych w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, promującą czytelnictwo, oraz pogadanką, upamiętniła:
232. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja;
88. rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego;
550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, w 2023 r. jako Roku Mikołaja Kopernika.

loga pasek program rozwoju czytelnictwa

Wywiad z laureatem VII OOSL

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu odnosi prestiżowe sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach.
W dniu 14 kwietnia 2023 r. Kacper Goraj z klasy 4 Dp, pod kierunkiem v-ce Dyrektora ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Dagmary Chorzępy, po całorocznych zmaganiach, zajął II miejsce i został laureatem w zawodach centralnych VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej zorganizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, jak również otrzymał tytuł Najlepszego Spedytora i zdobył nagrodę specjalną w zawodach centralnych tejże Olimpiady. To niesamowite wyróżnienie i zaszczyt.
Kacper – drugi z najlepszych logistyków w Polsce, kształci się w sławetnym „Staszicu” w klasie 4 Dp w zawodzie Technik logistyk.
Z Kacprem Gorajem został przeprowadzony wywiad.

Odział PW

Rekrutacja 15.05 - 30.05.2023 r. Próba sprawności fizycznej odbędzie się 6 czerwca 2023 r. o godzinie 1000 na stadionie MOSiR Olkusz - OSW "Czarna Góra".
Zgodę na udział w teście próby sprawnościowej należy pobrać ze strony Szkoły i zabrać uzupełnioną ze sobą na stadion.
Obowiązuje strój sportowy.

Zobacz PLAKAT.

Wojewódzki sukces w OMTM

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu odnosi liczne, prestiżowe sukcesy w różnorodnych konkursach i olimpiadach. W miesiącach: kwietniu i maju – rozsypał się worek z osiągnięciami uczniów „Staszica”.
W minioną sobotę tj. 20 maja 2023 r. odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.
Niezmiernie miło poinformować, iż Kacper Kumur z klasy 4 e, Wiktor Izdebski z klasy 4 e i Olaf Klich z klasy 3 Bp, zajęli 3 miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego pod kierunkiem Pani inż. Edyty Haberki.
Najserdeczniejsze gratulacje!

Spotkanie z AbsolwentamiZespół Szkół Nr 1 w Olkuszu to Szkoła ze 123 – letnią tradycją, która gości swoich Absolwentów przy różnorodnych okazjach. Jedną z form podtrzymywania więzi z Absolwentami są doroczne spotkania, które odbywają się w wybraną sobotę w miesiącu maju.

Zdjęcia w GALERII.