oferta edukacyjna

Zakończenie roku szkolnego 2023 2024Dzisiejszemu uroczystemu zakończeniu roku szkolnego 2023/2024 przyświecało następujące motto: „Wyciągnij dłonie i chwyć marzenia, niechaj nadziei skrzydła niosą Cię”. Tegoroczne zakończenie było inne niż wszystkie, wyjątkowe, ponieważ Pani Dyrektor Aldona Nowicka połączyła się z nami ze słonecznej Portugalii i swoją niezapowiedzianą obecnością zrobiła zgromadzonym ogromną niespodziankę. Pogratulowała uczniom osiągniętych wyników, wysokiej frekwencji oraz działalności na rzecz szkoły, a także życzyła im bezpiecznych i pełnych odpoczynku wakacji.

Kangur Matematyczny

Mamy zaszczyt ogłosić, że uczeń klasy 1E Wiktor Wrona uzyskał wynik bardzo dobry w XXXIII Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Nagrodę odebrał osobiście wraz z wychowawcą oraz rodzicami na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Gala finałowa OEiM ELEKTROMECHATRON

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu ma powody do dumy i radości z sukcesów swoich uczniów.
W dniach 13-14 czerwca 2024 r. na Politechnice Bydgoskiej odbyła się wspaniała Gala finałowa trójetapowej Olimpiady Elektroników i Mechatroników ELEKTROMECHATRON, podczas której uczeń naszej Szkoły - Wiktor Wasiak z klasy 3E Technik mechatronik - finalista tejże Olimpiady w grupie mechatronicznej, został uhonorowany dyplomem i nagrodą.

Zakonczenie roku szkolnego 2021 2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 21 czerwca 2024 roku o godzinie 9.00 na dużej sali gimnastycznej.

Wykaz sal na spotkania z wychowawcami

logo zs1

W czerwcu 2024 r. można już było poczuć atmosferę zbliżających się wytęsknionych wakacji. W ten jakże radosny nastrój, wpisał się m. in. wyjazd do Niemiec w ramach projektu RoboStem realizowanego z funduszy Unii Europejskiej w zakresie programu Erasmus +; otrzymanie akredytacji w dwóch sektorach programu Erasmus+, którą posiada ZS Nr 1; wizyta uczniów z Technikum Rolniczego w Velence na Węgrzech zorganizowana w ramach projektu finansowanego ze środków Funduszu Wyszehradzkiego V4 Gen „Europejskie trendy w kształtowaniu ogrodów”; udział uczniów Szkoły w Dniach Olkusza - Święcie Srebra. Czerwiec to także czas egzaminów zawodowych –„korony” jakże ciężkiej, wytężonej i efektywnej nauki.

G73H gilotyna

Warsztat pracy przyszłych grafików i poligrafów wciąż się poszerza dzięki współpracy Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu z drukarnią Grafpress, którą nasi uczniowie znają nie tylko z praktyk zawodowych.
Z początkiem roku szkolnego otrzymaliśmy od Pana Łukasz Kajdy specjalistyczną cyfrową maszynę drukującą bizhub PRESS C1060 / C1070 / P firmy Konica Minolta. Tym razem szkolna pracownia została obdarowana profesjonalną gilotyną do cięcia papieru – kartek, książek i różnego rodzaju materiałów.

Edukacja z wojskiemW Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu funkcjonują klasy z Oddziałem Przygotowania Wojskowego, kształcące młodzież w obszarze służb mundurowych i w wybranym zawodzie. Uczniowie tych oddziałów mają możliwość zdobycia wiedzy w obszarze służb mundurowych. Atutem tych klas są liczne wyjazdy zawodowe, profesjonalne kursy, szkolenia, programy.

Majowe i czerwcowe wydarzenia czytelniczeW bibliotece w ZS Nr 1 w Olkuszu uczniowie upamiętniają i promują ważne święta i rocznice, pragną wzbudzić zainteresowania uczniów historią i tradycją naszej małej ojczyzny.
Wydarzenia zostały przygotowane pod kierunkiem Pani Iwony Rams.

Trendy w ogrodnictwie europejskimW dniach 3.06. – 7.06. 2024 gościliśmy w ZS Nr 1 w Olkuszu grupę uczniów z Technikum Rolniczego w Velence w ramach realizacji drugiej części projektu V4 Gen z Funduszu Wyszehradzkiego: „Trendy w ogrodnictwie europejskim – ogród polski, ogród węgierski?” Nasi uczniowie wraz ze swoimi kolegami z Węgier pod fachowym okiem nauczycieli zawodu Pani Patrycji Gamrat i Pani Hajni Biro wykonali klomb kwiatowy przed wejściem głównym naszej szkoły.

Spotkanie absolwentówAbsolwenci ZS Nr 1 w Olkuszu utrzymują ścisły kontakt ze Szkołą. Więź pomiędzy wychowawcami, nauczycielami i uczniami trwa przez lata, czego wyrazem są cykliczne Spotkania absolwentów. Popularny „Mechanik” „cementuje” swoją społeczność tak, że każdy wraca tu z sentymentem, radością i poczuciem wdzięczności za wspaniały start w życie, jakim jest ukończenie tej szacownej Szkoły, zapewniającej zdobycie wykształcenia w najbardziej poszukiwanych zawodach na rynku pracy.