32-300 Olkusz,
ul. Górnicza 12

+48 32 643 04 50
szkola@zs1olkusz.edu.pl

Marek
Odsłony: 104

mecz 2020

W Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu cyklicznie rozgrywany jest siatkarski „Mecz Pokoleń”. W dniu 7 marca 2020, już po raz jedenasty na dużej sali gimnastycznej popularnego „Mechanika”, odbył się „Mecz Pokoleń” , zorganizowany w kontekście 120-lecia istnienia Szkoły. „Pierwszy Mecz Pokoleń”w „Mechaniku”, miał miejsce w dniu 6 marca 2010 r. z racji obchodów 110-lecia Szkoły. Zorganizowali go wówczas nauczyciele wychowania fizycznego: Agata Ostrowska, Adam Borecki oraz Sławomir Haberka.

Zdjęcia w GALERII.

Ten cykliczny Turniej jest świetną ilustracją zawartych przyjaźni i zaangażowania Absolwentów w życie Szkoły. Życzę Państwu, aby dzisiejsze szkolne Święto Sportu, jakim jest doroczny Mecz Pokoleń, był radosnym przeżyciem, pełnym niesamowitych emocji” – podkreśliła Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka, serdecznie witając uczestników spotkania.
Turniej organizowany jest przede wszystkim z myślą o absolwentach, jako sposobność do integracji pokoleń i wymiany doświadczeń, ponieważ na parkiecie spotykają się absolwenci, uczniowie, nauczyciele i sympatycy Szkoły.
Sportowa rywalizacja w duchu walki fair play, towarzyskie spotkanie przy kawie, rozmowy, wspomnienia, miła i sympatyczna atmosfera, to cechy Meczów Pokoleń popularnego „Mechanika”. Wyniki to sprawa drugorzędna. Impreza cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem absolwentów, co świadczy o ich silnej więzi ze Szkołą.
Przed zawodami taneczno-akrobatyczne show dał szkolny zespół cheerleaderek, prowadzony przez Panią Sylwię Molik.
Turniej rozpoczął się o godz. 9.00. Był emocjonujący, pełen dramaturgii, obfitował w niespodziewane zwroty akcji, spektakularne zagrywki, a jego napięcie sięgało zenitu zwłaszcza pod koniec spotkania. Sędzią głównym był Pan Adam Borecki.
Najstarszym uczestnikiem Meczu Pokoleń był Pan Stanisław Krupa, który ukończył Szkołę – Technikum Mechaniczne w 1976 r - 44 lata temu.
Rozgrywki były prowadzone w systemie „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. W przerwie przeprowadzono jubileuszowy quiz.
Zwyciężyła drużyna „Mechanik” a za nią uplasowały się kolejno: „Kombajn do zbierania kur po wioskach” i „Belfry”. Na szczególne wyróżnienie zasłużył team „Orły Agaty”.
Zawodnicy byli „gorąco” dopingowani przez publiczność.
Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe medale a zespołowi, który zajął pierwsze miejsce wręczono Puchar Dyrektora ZS Nr 1 w Olkuszu.
Organizatorem „Meczu Pokoleń” był Pan Adam Borecki wraz z Komisją Wychowania Fizycznego
(Agata Ostrowska, Sylwia Molik, Karolina Tarkowska, Sławomir Haberka, Krzysztof Jurga, Grzegorz Żmudka). Sponsorzy: Krzysztof Janda Drewno kominkowe ARKAR, Sklep Sportowy PABLO SPORT.

 loga sponsorow