32-300 Olkusz,
ul. Górnicza 12

+48 32 643 04 50
szkola@zs1olkusz.edu.pl

Marek
Odsłony: 174

wieczor grozy

W ZS Nr 1 w Olkuszu młodzież nie tylko pilnie się uczy ale także uczestniczy w atrakcyjnych eventach, podczas których można się świetnie pobawić ale także „pobać się” w sposób kontrolowany. W dniu 23 stycznia 2020 r. w godz. od 18.00 do 22.00, uczniowie pod opieką Pań pedagog: Eweliny Haberki, Bogusławy Sypień oraz Pani psycholog Agnieszki Jałowiec, uczestniczyli w Karnawałowym Wieczorze Grozy. W zorganizowanie tego wydarzenia włączyli się członkowie Samorządu Szkolnego.
Uczestnicy Wieczoru snuli fascynujące i wciągające opowieści „z dreszczykiem”, legendy miejskie, baśnie z elementami horroru. „Wieczór Grozy” spełnił pojawiające się niekiedy w młodzieży upodobanie do tego, aby być straszonym, ponieważ zaspokaja ono potrzebę „oswojenia” codziennych lęków, rozwija wyobraźnię, wyzwala adrenalinę, stymuluje do działania, pozwala panować nad niekorzystnymi uczuciami oraz poucza, jak uniknąć zła.