Aktualności

32-300 Olkusz,
ul. Górnicza 12

+48 32 643 04 50
szkola@zs1olkusz.edu.pl

Marek
Odsłony: 389

czytanie 2019

W dniu 8 września 2018 r uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu (kl. 1 e i 2 e – 43 osoby) pod opieką pań: Iwony Rams i Sylwii Zawady, byli obecni na Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego pod patronatem Pary Prezydenckiej, które odbyło się tradycyjnie na Rynku w Olkuszu.
Jak zaznaczyła Pani Jolanta Zięba - Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu, z którą Zespół Szkół Nr 1 ma podpisaną umowę o ścisłej współpracy, „Impreza promuje polską literaturę i popularyzuje czytelnictwo”.

Wydarzenie wpisało się w realizację przez „Mechanik” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Tekst „Przedwiośnia” czytali aktorzy i osobistości olkuskiego życia publicznego, w tym Dyrektor ZS Nr 1 w - Pani Aldona Nowicka.
Wyjście zorganizowała Iwona Rams.

Kilka zdjęć w naszej GALERII.