pocztowka

W październiku 2018 r. uczniowie klasy 3a1 – wych. mgr Anna Wadas, wykonali projekt „Podróże po literaturze”, w formie ozdobnych pocztówek reklamujących daną książkę, w ramach realizacji przez ZS Nr 1 w Olkuszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

pocztowka1

Każda pocztówka została stylowo i pięknie ozdobiona. Na każdej z nich, alfabetycznie od A do Z, widnieje imię i nazwisko autora ulubionej książki oraz jej tytuł na znak, że wykonawcy projektu zachęcają czytelników do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej i do poznania wszystkich nowo zakupionych książek w ramach NPRCZ - „od A do Z”.
Celem projektu było zachęcenie innych do „podróżowania” w krainę świata książek.
Uczniowie podczas wykonywania projektu, pogłębili swój zmysł estetyczny, rozwinęli własne talenty promowania dzieła literackiego, poszerzyli swoją wiedzę na temat książek znajdujących się w szkolnej bibliotece.

Koordynatorem projektu była mgr Iwona Rams.