przeczytaj mnie

W październiku 2018 r. klasa 1a – wych. mgr Alicja Chmiest, wykonała projekt „Przeczytaj mnie! – prosi książka”, w ramach realizacji przez Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Celem projektu było uchwycenie artystycznego przesłania danej książki i popularyzacja czytelnictwa.

Uczniowie wykonali mnóstwo atrakcyjnych pod względem artystycznym plakatów, stosując rozmaite techniki i materiały (kredki, plakatówki, akwarele, naklejanki, wycinanki, kolorowanki, węgiel, mazaki, pisaki, brokat, cekiny, ołówek, długopis). Prace są „żywe”, barwne, starannie wykonane i zachęcają do czytania książek, znajdujących się w szkolnej bibliotece.
„Podczas wykonywania projektu, nauczyliśmy się interpretować. Interpretacja to pewnego rodzaju przekład, wyłożenie treści omawianego dzieła w innym języku, innym kodzie. Zadaniem plakatu ilustrującego przeczytaną książkę, jest przekazanie pewnego komunikatu, w jaki sposób widzimy to, co czytamy”- wpisali uczniowie na karcie pracy projektu.

Koordynatorem projektu była mgr Iwona Rams.