polecam ksiazke

W październiku 2018 r. klasa 4 a - wych. mgr Czesława Wójcik, wykonała projekt „Polecam Ci tę książkę… ” w ramach realizacji przez Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie przeczytali wiele książek i napisali ich recenzje, zachęcając do czytania.

Książki, które polecają uczniowie, to m. in. Eric Emmanuel Schmitt „Oskar i Pani Róża”, Heather Morris „Tatuażysta z Auschwitz”, Stephen King „Joyland”, Peter Carey „Amnezja”, Sarah J. Mass „Szklany tron”, Adam Kay „Będzie bolało”, Maria Ulatowska „Domek nad morzem”, Katarzyna Kędzierska” Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce”, Remigiusz Mróz „Kontratyp”, Katarzyna Michalik-Jaworska „Blizny”, John Green „Gwiazd naszych wina”, Cathy Glass „Najsmutniejsze dziecko”, Carola Dunn „Śmierć w posiadłości Wentwaterów” i inne.
Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat nowości wydawniczych znajdujących się w szkolnej bibliotece, pogłębili umiejętności na temat wyrażania własnych opinii na temat ulubionej książki.
Koordynatorem projektu była mgr Iwona Rams.