Aktualności

32-300 Olkusz,
ul. Górnicza 12

+48 32 643 04 50
szkola@zs1olkusz.edu.pl

Marek
Odsłony: 1154

spotkanie z nauka

14 września 2018 r. klasy IVa i IIIa1 Architektura Krajobrazu brała udział w zajęciach zorganizowanych przez Uniwersytet Śląski w ramach Spotkań z Nauką. Celem warsztatów jest popularyzacja nauk przyrodniczych wśród młodzieży.

Tematyka zajęć to:

1. Biolog na tropie przestępstw.
Biologia jest dyscypliną, która wkracza w wiele dziedzin naszego życia. Jedna z nich jest praca policyjnych śledczych. Najnowsze techniki i procedury badawcze stosowane w genetyce, diagnostyce medycznej czy biotechnologii wspierają wysiłki współczesnych następców Sherlocka Holmesa. Ich śledztwa to także fascynująca przygoda z nauką.
2. Rój pszczół.
Bez tych pracowitych owadów nasze stoły byłyby prawie puste. Dzisiaj pszczoły są szczególnie zagrożone. Warto zobaczyć jak żyją, zbliżyć się do nich i zajrzeć do wnętrza ich domu. Szklany ul daje unikalną możliwość spotkania z pszczółki i odkrywania (W bezpieczny sposób) ich małych i wielkich tajemnic.
3. Serce na dłoni
Anatomia fascynowała człowieka od zawsze. Przyjrzymy się więc budowie narządów wewnętrznych i przeprowadzimy sekcje serca i nerek. Będzie to coś dla ludzi o mocnych nerwach ale tez sposób na zobaczenie tego czego nie widać na pierwszy rzut oka.