piasny hardkopW Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, od lat odbywają się spotkania z Absolwentami Szkoły, którzy odnieśli znaczący sukces zawodowy.
W dniu 28.11.2019 r. w „Mechaniku”, odbyło się spotkanie z Absolwentem Szkoły, dr inż. Sylwestrem Piasnym – właścicielem trzebińskiej firmy „HARDKOP”, liderem w regionie w pozyskiwaniu środków unijnych, inwestorem, sponsorem, współproducentem filmowym, który odniósł ogromny sukces w biznesie.

Kilka zdjęć w naszej GALERII.

„Serdecznie witamy niezwykle cenionego przedsiębiorcę, bez którego wiele przedsięwzięć organizowanych przez Szkołę, nie mogłoby się odbyć” – podkreśliła Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu – Pani Aldona Nowicka, witając Szanownego Gościa.
W spotkaniu, które było cennym doświadczeniem poszerzającym horyzonty zawodowe, uczestniczyły klasy: 1e (Technik mechatronik), 2e (Technik mechatronik), 2a (Technik architektury krajobrazu/Technik geodeta) i 4a (Technik architektury krajobrazu/Technik geodeta).
Przedsiębiorca opowiedział o działalności swojej firmy „HARDKOP”, specjalizującej się w pięciu obszarach produkcyjnych: odlewnictwie, wentylatorach przemysłowych, wykonawstwie konstrukcji stalowych, obróbce mechanicznej metali, produkcji części do maszyn.
Pan Sylwester Piasny - człowiek nie lękający się wyzwań, posiadacz wielu patentów, mający „rękę” do właściwych inwestycji, swoją pasją i odwagą pragnął „zarazić” słuchaczy.
Zachęcał uczniów do odbywania w swojej firmie stażów wakacyjnych (m. in. oprócz zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, uczniowie mają zwracane koszty dojazdu).
Podkreślił, że przed absolwentami „Mechanika” (m. in. przed mechatronikami, elektronikami) stoi olbrzymia przyszłość zawodowa.
Zdradził uczniom receptę na sukces: posiadanie stosownych umiejętności, pomysł, pasja, los szczęścia (przebywanie wśród odpowiednich ludzi we właściwym czasie i miejscu), ciężka praca, umiejętność obserwacji podczas odbywanych podróży. „Nie odkładajcie niczego na później, bo później może znaczyć – za późno oraz starajcie się robić wszystko dokładnie i na 100%” - podkreślił Przedmówca.
Uczniowie zadawali pytania i uzyskiwali satysfakcjonujące odpowiedzi. Szacowny Gość z nostalgią wspominał swoje szkolne lata spędzone w „Mechaniku”, ulubionych nauczycieli, Studniówkę. To tutaj zdał maturę w 1988 r. i tutaj zaczynał realizację swoich zainteresowań.
Organizatorami spotkania były Panie: Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu mgr inż. Aldona Nowicka oraz mgr Agata Ostrowska.