Patryk Zub

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu odnosi znaczące sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Bieżący rok szkolny, wzorem lat poprzednich, obfituje w osiągnięcia uczniów z przedmiotów zawodowych. Patryk Zub laureatem II Skawińskiego Turnieju Wiedzy Mechatronicznej.

Niezmiernie miło poinformować o najświeższym sukcesie w dziedzinie mechatroniki.
W dniu 6 lutego 2019 roku Patryk Zub – uczeń klasy 4e (Technik mechatronik) zajął zaszczytne II miejsce w II ogólnopolskim Skawińskim Turnieju Wiedzy Mechatronicznej.
W Turnieju uczestniczyły szkoły z 3 województw: małopolskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Brało w nim udział około 70 uczniów.

W części teoretycznej, która składała się z 40 pytań obejmujących całość zagadnień z mechatroniki, Patryk zajął I miejsce.
Do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 6 osób. Finaliści zmagali się z projektowaniem i programowaniem sterowników PLC. Ostatecznie Patryk Zub zajął II miejsce ale przewaga pomiędzy I, a II miejscem była minimalna - różnica punktacji to setne części punktu.
Również Patryk Czarnul, także z klasy 4 e (Technik mechatronik), ma powody do zadowolenia, ponieważ znalazł się w pierwszej dziesiątce - zajął 9 miejsce w Turnieju.
Uczniowie z „Mechanika” zostali przygotowani do Turnieju przez v-ce Dyr. ZS Nr 1 mgr inż. Bogdana Furmana i mgr inż. Marka Malinę.
Mechatronika to bardzo trudna i wymagająca dziedzina wiedzy, więc osiągnięcia w tym przedmiocie smakują szczególnie.

Patryk Zub 1  Patryk Zub 2