Dzień Głosnego Czytania„Kto czyta książki – ten żyje podwójnie”. Te słowa Umberto Eco oddają nastrój święta jakim jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie z klasy V Ep pod opieka nauczyciela bibliotekarza i polonistów wybrali się na teren szkoły, by porozmawiać o gustach literackich i poczytać fragmenty książek wypożyczonych ze szkolnej biblioteki. Uczniowie zachęcili kolegów do przeczytania wybranej przez siebie książki prezentując swoją aparycję humanistyczną i szacunek do książki Atmosfera była bardzo miła i dla wszystkich zaangażowanych udział w takim wydarzeniu to intelektualny zaszczyt. Zapraszamy do naszej galerii, w której prezentowane są fotografie.

Zdjęcia w GALERII

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne, jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką tego święta wybrano Joannę Porazińską, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach i młodzieży. Data 29 września to dzień urodzin tej autorki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest m. in. w szkołach i bibliotekach, gdzie organizowane są sesje czytelnicze, więc i naszych uczniów nie mogło ominąć to wydarzenie.
Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu z rówieśnikami i nauczycielami. Takie święto warto obchodzić każdego dnia.