Dzień chłopaka na sportowoNie bez powodu mówi się, że w zdrowym ciele – zdrowy duch. W sportowym klimacie postanowiono uczcić Dzień Chłopaka. W sali gimnastycznej spotkały się pięcioosobowe drużyny z klas od I do IV, by w uczciwej rywalizacji spędzić to wyjątkowe święto. Pięć konkurencji obejmowało zadania wykonywane na czas takie jak: pokonanie toru przeszkód (m.in. omijanie pachołków, skoki na skakance, podciąganie na drążku, rzut piłką, przeskok jednonóż w obręczach, rzut lotkami do celu, przewrót w przód), obieranie owoców, podpięcie obwodu elektrycznego, wkręcanie wkrętów.

Zdjęcia w GALERII

Oprócz sportowego ducha i manualnej zręczności, jak i wiedzy z zakresu elektryki ważna była także umiejętność posługiwania się językiem polskim. Uczniowie musieli za pomocą odpowiednich przymiotników określić profil osobowościowy „chłopaka z Mechanika”. Pierwsze miejsce zajęła klasa III BSm. Na kolejnych pozycjach podium uplasowały się: klasa IIh i IVe. Dyrektor – Pani Aldona Nowicka pogratulowała drużynom i wręczyła im dyplomy oraz słodkie upominki. Uczniowie z uśmiechem na twarzach i zmotywowani do ćwiczeń fizycznych, manualnych, umysłowych ruszyli do klas, by wspólnie świętować ten wyjątkowy Dzień Chłopaka! Fotografie z wydarzenia znajdują się w naszej galerii.