Spotkanie po 50 latachW Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, który właśnie obchodzi 125-lecie swojego istnienia, często odbywają się Spotkania z Absolwentami, które świadczą o ich silnej więzi ze Szkołą. W obecnym Roku Jubileuszowym Szkoły mają one wymiar szczególny.
W dniu 26 września 2024 r. Absolwenci byłego Liceum ekonomicznego Technik ekonomista o specjalności ekonomika i organizacja przedsiębiorstw przemysłowych – ÓWCZESNA JEDYNA KLASA DLA POTRZEB WÓJEWÓDZTWA KRAKOWSKIEGO, wraz ze swoimi Nauczycielami: wychowawczynią – Panią Krystyną Korzec i polonistką – Panią Felicją Kaliś, spotkali się w murach Ich ukochanej Szkoły – sławetnego „Mechanika”, gdzie zdawali Maturę w 1974 roku.

Zdjęcia w GALERII

Było to pierwsze, po latach, spotkanie tej klasy i zostało zorganizowane z okazji 50-lecia ukończenia Szkoły. Klasa na początku swojej edukacji, liczyła 46 osób. Siedem osób już zmarło. Pozostało 39 osób, w tym 34 Panie i 5 Panów. Na spotkaniu obecnych było 18 osób, w tym jeden Pan.
Gości serdecznie przywitała Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu – Pani Aldona Nowicka.
Absolwenci zwiedzili Szkołę i stwierdzili, że zmieniła się ona na korzyść - „nie do poznania” (nowa sala gimnastyczna, przestrzenna przewiązka, szeroki, górny korytarz w głównym budynku Szkoły).
Spotkanie zostało uwiecznione pamiątkowymi zdjęciami – m. in. przed nowym gmachem szkolnym oraz przed starym, historycznym wejściem do szkoły.
Przy wejściu do dawnej sali lekcyjnej, wszystkich ogarnęło głębokie wzruszenie. Wróciły szkolne przeżycia i emocje.
Na tablicy zostały kredą napisane słowa: 50 LAT PO MATURZE.
To dużo czasu, ale w sercach dawnych uczennic i ucznia, to zaledwie chwila, bo przywołane wspomnienia odżyły natychmiast.
Po spotkaniu w Szkole, wszyscy udali się na wspólny, tradycyjny obiad. Podczas tej części spotkania, jedna z jego uczestniczek swoim wokalnym występem, uświetniła go. Zostały także zaprezentowane bajki wydane przez jedną z dawnych nauczycielek, Panią Barbarę Sudoł.
Uczestnicy wydarzenia obiecali sobie, że będą spotykać się w kolejnych latach tak, jak dotąd.
Pani Dyrektor Aldona Nowicka zaprosiła wszystkich na uroczystości, które będą organizowane z okazji Jubileuszu Szkoły:
15 października 2024 –Święto Edukacji - Gośćmi honorowymi będą emerytowani nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Nr 1;
8 listopada 2024 – Ślubowanie klas pierwszych na olkuskim Kopcu Kościuszki;
11 listopada 2024 – Powiatowe Obchody Święta Niepodległości;
4 stycznia 2025 – Bal Absolwentów;
1 marca 2025 – Jubileuszowy Mecz Pokoleń;
7 marca 2025 – Dzień Kobiet
8 kwietnia 2025 – Główne Obchody Jubileuszu 125-lecia ZS Nr 1 w Olkuszu.
Wszystkie informację o Jubileuszowych uroczystościach są zamieszczone na stronie internetowej Szkoły:
Główną organizatorką spotkania, ze strony Absolwentów, była Pani Grażyna Filus-Żurek wraz z koleżankami.
Spotkanie było bardzo udane i przebiegało w miłej atmosferze.