W poszukiwaniu zaginionego TrojakaPodczas dnia otwartego w ZS Nr 1 w Olkuszu niezwykłą atrakcją było zwiedzanie podziemi miasta, gdzie miała swój etap gra edukacyjna „W poszukiwaniu zaginionego olkuskiego Trojaka” skierowana do uczniów klas 7-8. Projekt ten zrealizowano z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Zdjęcia w GALERII.

Na rynku uczniowie, którzy tłumnie przybyli na dzień otwarty mieli okazję poznać nie tylko zabytkowe miejsca, historię mennicy olkuskiej, lecz również pozyskali informacje na temat ekonomii i finansów poprzez ciekawą, interaktywną zabawę. Człowiek najszybciej uczy się poprzez działanie i dlatego nasi goście z zaangażowaniem szybko wdrożyli się w grę. Odkrywali tajemnice Olkusza, poszukiwali legendarnej monety – olkuskiego Trojaka. Rozwiązywali zadania związane z ekonomią i finansami adekwatne do poziomu ich wieku. Zadania dotyczyły m.in. praktycznych zagadnień związanych z planowaniem budżetu, podejmowania decyzji finansowych, negocjacji. Była to niezwykła przygoda i wspaniała ekonomiczna zabawa!

Znak NBP projekt realizowany PION