Szkolenie Sewilli

Tygodniowy pobyt w Sewilli pięcioosobowej grupy nauczycieli odbył się w ramach bezpłatnego wyjazdu szkoleniowego nt. „Radzenia sobie ze stresem” w dniach 10.02.2024 – 17.02.2024 jako realizacja projektu „Euronauka1” programu ERASMUS+ Edukacja Szkolna finansowanego przez Unię Europejską. Tematyka szkolenia dotyczyła między innymi pozyskania wiedzy oraz wykształcenia umiejętności i kompetencji w zakresie nazywania emocji oraz ich wyrażania w kontaktach interpersonalnych, a także zasad zdrowego myślenia skierowanego na podmiot „ja”.

W trakcie szkolenia doskonaliłyśmy także umiejętności pracy w grupach oraz kreatywnego myślenia, które okazało się być bezcenne przy realizacji naszego zadania polegającego na stworzeniu scenariusza filmu opartego na emocjach. Poznałyśmy także nowe narzędzia i możliwości do radzenia sobie z codziennymi sytuacjami stresowymi takie jak: wizualizacja, metafora oraz S.M.A.R.T.

Natomiast popołudniami odkrywałyśmy uroki naszego miasta- gospodarza. Sewilla należy do tych miast, które bardzo szybko wciąga gości w swoją historię. Na co dzień wielokrotnie miałyśmy okazję podziwiać piękne zabytki między innymi: gotycką Katedrę Najświętszej Marii Panny wraz z Giraldą, Arenę Walki Byków i muzeum La Real Maestranza, Muzeum Ceramiki - Centro Cerámica Triana, Muzeum Etnograficzne, a także spacerować po Placu Hiszpańskim czy urokliwych uliczkach dzielnic Santa Cruz czy Triana.

Piękne wspomnienia z wyjazdu pozostaną z nami na zawsze.