Styczniowe wydarzenia czytelnicze 1

W dniu 11.01.2024 r. uczniowie klasy 1a: Marika Cięciwa, Tomasz Iwanicki, Maria Karcz, Sebastian Kozak, Oskar Lisiewski, Wiktoria Oko, Filip Olbrych, Kajetan Omyła, Maciej Smętek, Łucja Trepka, zapoznali się z programem graficznym opartym na AI. W oparciu o ten program została wykonana tematyczna, kolorowa wystawka „Zima”.

Z okazji DNIA BABCI, przypadającego na dzień 21 stycznia oraz DNIA DZIADKA obchodzonego w dniu 22 stycznia, uczniowie klasy 1a: Marika Cięciwa, Tomasz Iwanicki, Maria Karcz, Jagoda Mirek, Łucja Trepka, Julia Warat, zaprezentowali wystawkę książek pt. „Motyw Babci i Dziadka w literaturze” oraz przygotowali okolicznościowy wykaz literatury ze stosownym opisem. Zachęcali do doceniania wszystkich Babć i Dziadków za niezmiernie ważną rolę, jaką odgrywają w naszych rodzinach, np. przekazywanie wspomnień i wiedzy o przodkach i historii rodziny, kultywowanie tradycji.

 Styczniowe wydarzenia czytelnicze 2  Styczniowe wydarzenia czytelnicze 3

Z kolei w dniu 30.01.2024 r. uczniowie klasy 2A: Weronika Gądek, Tomasz Kowalski, Emilia Mazur, Szymon Śliwa, uczcili przypadającą na dzień 15 stycznia, 155. ROCZNICĘ URODZIN STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO - najwybitniejszego i wszechstronnego artysty Młodej polski. Odczyt, wystawka książek, gazetka ścienna „Stanisław Wyspiański – człowiek wielu talentów” przyczyniła się do pogłębienia wiedzy o tym genialnym artyście.
Wydarzenia zostały przygotowane pod kierunkiem pani Iwony Rams.