logo zs1

TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY przyznany ZS Nr 1 w Olkuszu przez RANKING “PERSPEKTYW” 2024 (już po raz trzeci); kolejny ważny etap w historii ZS Nr 1 w Olkuszu – Gala otwarcia Nowej Sali gimnastycznej wraz z łącznikiem – „serca ZS Nr 1 w Olkuszu” i „serca Olkusza”, który został oficjalnie otwarty przez delegację ze Starostwa Powiatowego ze starostą olkuskim Panem Bogumiłem Sobczykiem na czele, w zacnym towarzystwie Dyrektora ZS Nr 1 w Olkuszu pani Aldony Nowickiej, przyjaciół Szkoły i osób zaangażowanych w rozwój przedsięwzięcia; otwarcie Sali Gimnastycznej na bis!, na który zostali zaproszeni uczniowie, gdyż jak podkreśliła Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka – „to miejsce jest Wasze”; Studniówka; przygotowania do udziału w unijnych projektach (Nowy projekt V4 Gen; RoboSTEM – pierwszy taki projekt Erasmus+ w Powiecie Olkuskim; EUROPraktyki2 - II mobilność), to niektóre z wydarzeń, jakie miały miejsce w ZS Nr 1 w Olkuszu w styczniu 2024 r.

Oto styczniowe wydarzenia:

-01.01.2024 - Życzenia Noworoczne - Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi;
-styczeń/luty 2024 – prototypowanie i budowanie CanSatów w ramach Konkursu CanSat, w którym drużyna AstroN z ZS Nr 1 w Olkuszu w składzie: Mateusz Ficek, Piotr Ficek, Piotr Gamrot, Dominik Zalewski, Jakub Zydroń, mgr inż. Tomasz Górecki, przeszła do 2 etapu CanSat 2024 – „międzynarodowego konkursu dla młodzieży w wieku 14-19 lat, który polega na samodzielnym skonstruowaniu symulatora sondy kosmicznej przez zespoły uczniów i uczennic oraz prowadzeniu za ich pomocą badań naukowych” (cyt. za: https://esero.kopernik.org.pl/cansat-ruszamy-1-wrzesnia/), organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną i Biuro ESERO Centrum Nauki Kopernik;
Firma Malbox sp z o.o. The Stamping Company została sponsorem uczniów ZS Nr 1 w Olkuszu z zespołu AstroN, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu CanSat;
-10.01.2024 - Łucja Trepka z kl. 1 a, Maria Karcz z kl. 1 a, Zuzanna Kalęba z kl. 1b, wzięli udział w
diecezjalnym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej w Wydziale Katechetycznym w Sosnowcu. Łucja Trepka z kl. 1 a zajęła II miejsce i dostała się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w kwietniu bieżącego roku w Radomiu;
-11.01.2024 - ZS Nr 1 w Olkuszu zdobył TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY przyznany przez RANKING “PERSPEKTYW” 2024 - znalazł się na 34 miejscu wśród najlepszych z najlepszych w Małopolsce a na 237 w Polsce, co jest ogromnym sukcesem;
-11.01.2024 - klasy: 4Ep i 5Ep w ramach matematycznego czwartku uczestniczyły w zajęciach na Uniwersytecie Jagiellońskim;
-11.01.2024 - klasy 1d i 1b uczestniczyły w zajęciach w Politechnice Częstochowskiej;
-12.01.2024 - przygotowanie pedagogiczne prowadzone przez pedagoga szkolnego dla uczniów klas czwartych przygotowujących się do udziału w projekcie EUROPraktyki2 - II mobilność realizowanym z funduszy Unii Europejskiej w ramach AKCJI 1 Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+ (KA 121-VET) w ramach przyznanej Akredytacji o numerze 2020-1-PL01-KA120-VET-095691;
-17.01.2024 – podziękowania dla firmy 3D Reaktor za nadesłane dwie szpule filamentu, które z pewnością pomogą w konstrukcji szkolnego minisatelity;
-18.01.2024 - Turniej wiedzy o Wojsku Polskim: Ekstraklasa Wojskowa” – etap szkolny;
-19.01.2024 - wyjście klas : 1C, 2F, 2E, 3A, 3B, 3C, 3D, 3E, 4Ap, 4Dp, 5Bp, 5Ep, 5Fp do olkuskiego MOK-u na spektakl "Dziady" Adama Mickiewicza, w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia;
-19.01.2024 – koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Mechanband z ZS Nr 1 w Olkuszu w Domu Seniora w Bukownie;
-25.01.2024 – poświęcenie nowej Sali gimnastycznej wraz z łącznikiem przez księdza Mieczysława Miarkę - proboszcza Bazyliki Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu;
-26.01.2024 – kolejny ważny etap w rozwoju ZS Nr 1 w Olkuszu - Gala otwarcia Sali Gimnastycznej wraz z łącznikiem - „serca ZS Nr 1 w Olkuszu” i „serca Olkusza” - obiektu nowoczesnego na miarę XXI wieku. Gmach został oficjalnie otwarty przez delegację ze Starostwa Powiatowego ze starostą olkuskim Panem Bogumiłem Sobczykiem na czele, w zacnym towarzystwie Dyrektora ZS Nr 1 w Olkuszu pani Aldony Nowickiej, przyjaciół Szkoły i osób zaangażowanych w rozwój przedsięwzięcia;
-27.01.2024 – Studniówka;
-29.01.2024 - Otwarcie Sali Gimnastycznej wraz z łącznikiem na bis! Na galę jej otwarcia zostali zaproszeni uczniowie, gdyż jak podkreśliła Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka – „to miejsce jest Wasze”. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli podziękowania Pani Aldonie Nowickiej – naszej Pani Dyrektor, która dzięki staraniom i determinacji doprowadziła do powstania tak pożądanego obiektu;
-29.01.2024 - matura próbna z języka angielskiego (część rozumienie ze słuchu);
-29.01.2024 – szkolne eliminacje do Międzyszkolnego Charytatywnego Konkursu „Mam talent”, który odbędzie się 21.03.2024 w olkuskim MOK;
-31.01.2024 – 05.02.2024 – początek rekrutacji dla klas 1-3 Technik architektury na wyjazd do Velence i Budapesztu w ramach projektu „Europejskie trendy w kształtowaniu ogrodów” finansowanego ze środków Funduszu Wyszehradzkiego V4 Gen;
-Wolontariusze ZS Nr 1 w Olkuszu co roku współpracują ze Stowarzyszeniem Dobroczynnym Res Sacra Miser. W roku szkolnym 2023-2024, wolontariusze Szkoły uczestniczą w nowej odsłonie tejże współpracy – w projekcie „WOW – Wolontariat otwarty na wyzwania w powiecie olkuskim”. Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030;
-Styczniowe wydarzenia czytelnicze: 11.01.2024 - zapoznanie teamu bibliotecznego z klasy 1A z programem graficznym opartym na AI i w oparciu o ten program wykonanie wystawki „Zima”; 24.01.2024 – wydarzenie z okazji Dnia Babci (przypadającego w dniu 21 stycznia) i Dnia Dziadka (przypadającego w dniu 22 stycznia); 30.01.2024 - upamiętnienie 155. Rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego, przypadającej na 15 stycznia.