Nowa sala gimnastycznaUczniowie od wielu tygodni odliczali sekundy do otwarcia nowej sali gimnastycznej. Co to było za wydarzenie! Wyczekane! Wytęsknione! Wymarzone! I stało się faktem. Mamy piękną, przestrzenną salę gimnastyczną na miarę standardów XXI wieku. Na tę spektakularną uroczystość przybyło wielu przyjaciół szkoły i osób, które były zaangażowane w projekt - od idei aż po wykonanie. Po symbolicznym przecięciu wstęgi uczestnicy uroczystości mogli podziwiać monumentalną przestrzeń nowej sali gimnastycznej.

Zdjęcia w GALERII.

 

Rangę wydarzenia podkreśliły występy artystyczne. Nie zabrakło wrażeń dla ucha i duszy – galę otworzył występ skrzypaczki Natalii Nakrejko, absolwentki Akademii Muzycznej we Lwowie, słuchaczki naszej szkoły dla dorosłych na kierunku: florysta. Następnie pojawiły się piękne muzy w zwiewnych sukniach i towarzyszący im wspaniali sportowcy, a dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldona Nowicka zapaliła symboliczny znicz olimpijski, podkreślając, że nowy obiekt pozwoli uczniom wytrenować wielkie sukcesy sportowe, które z pewnością przełożą się na życiowe osiągnięcia.
W nowej świątyni sportu zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć zapierający dech w piersiach pokaz gimnastyki artystycznej – akrobacje na kołach Aerial Hoop (w wykonaniu Hanny Kulawik i Nadii Pieczary, finalistek mistrzostw Polski, wicemistrzyń świata ze Szwajcarii, uczestniczek telewizyjnego show „Mam talent”) oraz akrobacje na szarfach Aerial Silk (w wykonaniu Alicji Zorychty i Kornelii Chechelskiej, debiutantek na Mistrzostwach Polski we Wrocławiu). To jednak nie był koniec atrakcji, gdyż wydarzenie umiliło wykonanie piosenki „A mój chłopak piłkę kopie” przez Panią Justynę Haberkę – zdobywczynię tytułu Polskiej Miss 2023. Natomiast nieco inny, bo rapowy repertuar zaprezentował nasz uczeń Kobi Jam. Wśród naszych uczniów nie brakuje tancerzy – wykonanie walca przez tegorocznych maturzystów było emocjonujące i magiczne. Nie mogło zabraknąć słodkiego akcentu – specjalnie na tę okazję zamówiony został tort.
Pani Dyrektor złożyła podziękowania przybyłym gościom. Starosta olkuski Pan Bogumił Sobczyk w swoim przemówieniu zaznaczył, że nowy obiekt jakim jest sala gimnastyczna będzie nie tylko „sercem Zespołu”, ale przede wszystkim „sercem Olkusza”.
Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych gości, nauczycieli i uczniów. To kolejny etap w historii Zespołu, który nieustannie rozwija swoją przestrzeń oddając do użytku wspaniałe, użytkowe obiekty. Dumą jest również nowoczesna przewiązka, która łączy budynki i uczniowie mogą przemieszczać się wewnątrz między nimi, co znacznie ułatwia komunikację infrastrukturalną.
Ze wzruszeniem i nostalgią, lecz także z wielką radością, entuzjazmem oddaliśmy oficjalnie do użytku naszą salę, która z pewnością będzie miejscem wielu wydarzeń powiatowych, szkolnych, sportowych i kulturalnych, co pozwoli na wszechstronny rozwój pokoleniom uczniów i mieszkańców.