Projekt V4 Gen

W ZS Nr 1 w Olkuszu rozpoczynamy kolejny, nowy projekt finansowany ze środków Funduszu Wyszehradzkiego V4 Gen. Projekt „ Europejskie trendy w kształtowaniu ogrodów” realizowany będzie z węgierskim Technikum Rolniczym im. Entz Ferenc w Velence, a skierowany jest do uczniów kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu.

Projekt V4 Gen 2

Szkoła w Velence znajduje się w pięknym parku o powierzchni 10 akrów w powiecie Fejér, w pobliżu jeziora Velence. W trakcie pierwszej mobilności w dniach 8.04. do 12.04. 2024 r. nauczyciele zawodu będą mieli możliwość porównania programów nauczania i wymiany doświadczeń, uczniowie założą mini-ogród polski, posadzą odpowiednie krzewy i kwiaty, zaprojektują małą architekturę. I oczywiście będą doskonalić znajomość języka angielskiego i /lub niemieckiego. W projekcie weźmie udział po 8 uczniów i 2 nauczycieli z każdej ze szkół partnerskich.
Rewizyta uczniów z Velence odbędzie się w dniach 3.06 - 8.06.2024 r.