Wizyta przygotowawcza w PortugaliiŚwięta za pasem a my prowadzimy przygotowania do wyjazdu wakacyjnego 2024 Portugalia. W dniach od 2 do 7 grudnia 2023 r. odbyła się wizyta przygotowawcza w ramach projektu Erasmus+ nr umowy 2023-1-PL01-KA121-VET-000118283. Wzięła w niej udział dyrektor szkoły – Pani Aldona Nowicka oraz kierownik praktycznej nauki zawodu, koordynator projektu – Pani Elżbieta Kania.

Wizyta miała na celu omówienie najważniejszych kwestii dotyczących organizacji staży zawodowych dla 20 uczniów technikum w dniach 20.06.- 11.07.2024 r. Zapoznano się z miejscami praktyk, zaplanowano program kulturalny oraz sprawdzono warunki zakwaterowania i wyżywienia podczas pobytu. Omówiono także kwestie ubezpieczenia i transportu uczestników. Wiele uwagi poświęcono zagadnieniom związanym z rozpowszechnianiem rezultatów i ewaluacją projektu.
Wizyta przygotowawcza pozwoliła na wzajemne poznanie się, poznanie potrzeb i oczekiwań względem projektu, omówienie szczegółów pobytu uczniów w Portugalii, a także przygotowań do kolejnych etapów projektu i dalszej współpracy.
EUROPraktyki3 - projekt realizowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach AKCJI 1 Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+ (KA 121-VET).