Forget Me NotW dniu 16.11.2023 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbył się szkolny etap ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego “Forget-me-not” pod patronatem czasopisma językowego “Języki obce w szkole”.
Konkurs oparty jest na materiałach przygotowujących umieszczonych na stronie organizatora, z którymi uczniowie mogli się wcześniej zaznajomić.

Zakres przygotowania się do konkursu obejmował nie tylko opowiadanie i jego szczegółową znajomość, ale również nowe interesujące słownictwo, sentencje oraz teksty popularnych piosenek w języku angielskim. W testach znalazły się pytania o różnej skali trudności, dlatego wszyscy uczniowie mogli sukcesywnie spróbować swoich sił. Ponadto była to doskonała szansa dla uczniów, którzy mają duże umiejętności językowe na pogłębienie zainteresowań językowych.
Konkurs “Forget-me-not” ma na celu rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim, podniesienie ich umiejętności językowych oraz promowanie czytelnictwa w języku angielskim. W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 24 uczniów. Nauczycielem odpowiedzialnym za realizację konkursu na etapie szkolnym była mgr Agnieszka Kopeć - Bogucka.