Gala Powiatowego Konkursu FotograficznegoUczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu odnoszą liczne sukcesy edukacyjne. W dniu 06.11.2023 laureaci Powiatowego Konkursu Fotograficznego „TRADYCJE GÓRNICZE ZIEMI OLKUSKIEJ W OBIEKTYWIE”: Kinga Pielka z kl. 2F, Roksana Żaba z kl. 3A, Dominika Rzepka z kl. 3A (III Kategoria wiekowa 15-17 lat) i Piotr Ficek z kl. 5Ep (IV Kategoria wiekowa 18-20 lat) z ZS Nr 1 w Olkuszu, odebrali nagrody i dyplomy podczas uroczystej Gali w PiMBP.

Zdjęcia w GALERII.

Organizatorami Konkursu była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu oraz Fundacja ZGH „Bolesław” w Bukownie.
Jury w składzie: Beata Soboń – artysta plastyk, Adam Sowula – artysta fotografik, Jacek Sypień – regionalista, wybrało laureatów z ponad dwustu prac, które wpłynęły na konkurs.
Uczniowie z ZS Nr 1 w Olkuszu: Kinga Pielka, Roksana Żaba, Dominika Rzepka i Piotr Ficek okazali się najlepsi w swojej kategorii wiekowej.
Personalizowane statuetki z blendą, nagrody i dyplomy wręczały laureatom Panie: Małgorzata Łaskawiec i Alina Włoch – Zarząd Fundacji ZGH „Bolesław” w Bukownie.
Nagrodzone fotografie można oglądać na okolicznościowej wystawie w PiMBP.