Wycieczka do Ojcowa

„Wpatrz się głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz” - napisał Albert Einstein. Natura jest również przedmiotem zainteresowania naszych uczniów, którzy odznaczają się wyobraźnią przestrzenną. Architektura krajobrazu to dyscyplina, która łączy w sobie dziedziny przyrodnicze, artystyczne, techniczne. Planowanie szaty roślinnej w przestrzeni, projektowanie krajobrazu wymaga nie tylko wyczucia estetycznego, lecz przede wszystkim dużego zasobu wiedzy.

Wycieczka do Ojcowa 3

Uczniowie klasy Ia (technik architektury krajobrazu) udali się na wycieczkę zawodową do malowniczych okolic Ojcowa i Pieskowej Skały, by podziwiać jesienną szatę roślinną terenu. Zachwyciły ich piękne krajobrazy, więc szkicowali okoliczną naturę, omawiali potrzebę tworzenia różnych form ochrony przyrody, spacerowali, zwracając uwagę na detale architektoniczne ukształtowania przestrzeni. W Pieskowej Skale zwiedzali kwaterowy ogród (w stylu włoskim), spędzili twórczy czas na łonie natury wykorzystując w swoich projektach walory dekoracyjne, kompozycje roślinne, poznając aranżacje przyrodnicze na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Wrócili z wycieczki usatysfakcjonowani i czekają na kolejne lekcje w terenie, by z zawodowej perspektywy podziwiać piękno otaczającego krajobrazu.

Wycieczka do Ojcowa 1  Wycieczka do Ojcowa 2
 Wycieczka do Ojcowa 4  Wycieczka do Ojcowa 5