juromaniaLato na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej podsumowane zostało w trakcie Juromanii w dniach 15-17 IX. Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało "Jura w klimacie"! Różnorodność Jury to piękne krajobrazy, bogata kultura i ciekawa historia, lokalne zamki. Juromania jest znana z ogromnej ilości wspaniałych lokalizacji (m. in. Zamek w Ogrodzieńcu, Rabsztynie, Dolina Będkowska). Zarówno miłośnicy aktywności sportowej, jak i sztuki kulinarnej znaleźli na miejscu dla siebie wyjątkowe atrakcje.

Nie mogło tam zabraknąć reprezentantów naszej szkoły. Uczniowie brali udział w pokazie mody dawnej. Na dziedzińcu zamku Rabsztyn prezentowali modę końca XVIII i XIX wieku. Wcielili się w przedstawicieli różnych epok i warstw społecznych. Wszyscy obserwujący byli zachwyceni ich prezencją i godnością z jaką zaprezentowali stroje. Zdjęcia w Galerii.