Wycieczka integracyjnaBez integracji nie ma relacji. Uczniowie klas pierwszych kolejno w dniach: 11-12 września udali się do malowniczej Doliny Będkowskiej. Celem wycieczki była integracja zespołów, która wspomaga w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym, społecznym, przygotowując do życia w zgodzie z samym sobą, ludźmi i przyrodą, rozwijając świadomość przynależności społecznej do grupy rówieśniczej.

Zdjęcia w GALERII.

Wycieczka miała formę gry terenowej, każda klasa otrzymała mapę i uczniowie przy jej pomocy docierali do wyznaczonych miejsc, gdzie musieli wykonać określone zadania. Miały one m.in. charakter sportowy (wspinaczka, strzelanie z łuku – przy asekuracji instruktorów), jak i logiczny (rozwiązywanie zagadek, wyszukiwanie informacji, trening spostrzegawczości). Młodzi detektywi rozwiązywali zadania matematyczne, geograficzne, wymagające dedukcji i orientacji w terenie. Każdy mógł wykazać się talentem i sprytem, by ostatecznie wspólnie osiągnąć wyznaczone cele. Przebywanie w pięknych zakątkach Doliny Będkowskiej pozwoliło uczniom na relaks, spokój i aktywny wypoczynek.
- To było niesamowite wyzwanie! Dzięki wspólnemu działaniu mogliśmy poznać swoje mocne strony, dowiedzieliśmy się o sobie wiele, poznaliśmy się lepiej. Trzymaliśmy się razem i dlatego osiągnęliśmy cel. To bardzo ważna lekcja dla nas: bez integracji nie ma relacji! – podsumowali uczniowie klasy Ia.
Po przyjemnych wyzwaniach znalazł się czas na pieczenie kiełbasek. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, wspólnej przygody i już nie mogą doczekać się następnych wycieczek.