sala gimnastycznaM: Dzień dobry. Panie Sebastianie proszę opowiedzieć na jakim etapie są prowadzone obecnie prace przy budowie nowej sali gimnastycznej?
SSz: Dzień dobry. Jesteśmy teraz na etapie prowadzenia robót wykończeniowych. W ostatnich miesiącach pokryliśmy i ociepliliśmy niemal wszystkie dachy. Niewielka ilość prac pozostała jeszcze do wykonania w attykach.

Zdjęcia w GALERII.

SSz: W tej chwili wykańczamy już trzy świetliki znajdujące się w łączniku, czyli przewiązce. Wszystko wskazuje na to, że uporamy się z tym i zamkniemy je w przeciągu dwóch najbliższych dni. Aby zamknąć prace dachowe brakuje już tylko wysypania dachu żwirem.

M: A co z montażem paneli fotowoltaicznych?

SSz: Będą oczywiście montowane, ale są to prace nie tyle związane z samym dachem, co raczej z robotami elektrycznymi.

M: Jak przebiegają prace zewnętrzne przy budynkach?

SSz: Obecnie montujemy stolarkę aluminiową i ślusarkę aluminiową. Zmienione są okna graniczące z budynkiem głównym, z CKU oraz od strony ulicy Szkolnej.

M: Czy wszystkie prace zewnętrzne są już w większości wykonane?

SSz:  Zewnętrzna stolarka, poza drzwiami głównymi znajduje się już na swoim miejscu. W dniu jutrzejszym będziemy montować drzwi wejściowe do sali gimnastycznej. Trwające nadal prace elewacyjne, zmierzają już ku końcowi. Elewacja od strony północnej jest już skończona, od strony zachodniej jest ukończona w 90% - należy tam jeszcze położyć tynk na dwóch częściach. Natomiast od strony wschodniej kończymy kłaść wełnę mineralną i zaczniemy dawać klej oraz tynk. Jeśli chodzi o elewację frontową to nad łącznikiem jest już w całości zrobiona, ale od ulicy Górniczej, poniżej łącznika elewacja jeszcze nie została zaczęta.

M: Kiedy zatem możemy się spodziewać rozpoczęcia prac przy elewacji frontowej?

SSz: Na samym końcu, kiedy z budowy zostanie zabrany żuraw. Myślę, że w ciągu dwóch, trzech tygodni zostanie on już zdjęty całkowicie.

M: Jak na dzień dzisiejszy wygląda sala gimnastyczna wewnątrz?

SSz: Pracujemy przy sufitach podwieszanych. Podłoga będzie położona na końcu. Parkiet już leży i czeka na montaż. Również oświetlenie górne zostało już założone.

M: Jak przedstawia się sytuacja z zapleczem sanitarnym?

SSz: Gotowe są już 4 łazienki. Zostały wyłożone płytkami, uzupełnione fugą. Pozostał jedynie montaż armatury.

M: Czy wylewki są już we wszystkich pomieszczeniach?

SSz: Właściwie tak. Sala gimnastyczna, część socjalna zostały wylane. Do wylania został łącznik i klatka schodowa. Prace te zostaną wykonane najpóźniej w przyszłym tygodniu. Jeszcze w tym tygodniu będziemy tam zakładać ogrzewanie podłogowe.

M: Czy instalacja elektryczna została już założona w całości?

SSz: Została wykonana w 90%. Mowa tu o instalacji podtynkowej. Nie ma jeszcze osprzętu, poza salą gimnastyczną , gdyż nie chcemy żeby rzeczy te uległy zabrudzeniu.

M: Czy wokół budynków teren już został wykończony?

SSz: Całe zagospodarowanie od tyłu, czyli wschód, zachód i północ jest niemal ukończone. Został do dołożenia kawałek kostki, ale czekamy, aż elektrycy skończą ciągnąć wszystkie kable, żeby nie musieli zrywać świeżo położonej nawierzchni.

M: Wspomniał Pan, o ogrzewaniu podłogowym. Czy będzie one założone we wszystkich pomieszczeniach?

SSz; Ogrzewanie jest wszędzie tam, gdzie jest już  gotowa wylewka. Również wentylacja jest zrobiona, poza doprowadzeniem czynnika do centrali, która będzie na zewnątrz. Brakuje jednego kanału w sali gimnastycznej, ale on będzie zrobiony, kiedy znajdująca się tam ściana zostanie obłożona wełną drzewną.

M: Słyszałam, że remontowany budynek będzie dostosowany do osób z niepełnosprawnościami?

SSz: Jak najbardziej. Wszystkie podjazdy są zrobione. I ten zewnętrzny i te w środku. Do tego jedna z łazienek jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnością.

M: W takim razie kiedy możemy się spodziewać zakończenia prac budowlanych i oddania sali gimnastycznej do użytku?

SSz: Na pewno z końcem roku, ale myślę, że przed grudniem.

M: Dziękuję za rozmowę.

Rozmowę z kierownikiem budowy Panem Sebastianem Szymczykiem z firmy ZRB Paciej sp. z o.o  przeprowadziła Marta Wilk.