Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023 2024W dniu 4 września 2023 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu na szkolnym boisku odbyła się uroczysta Inauguracja roku szkolnego 2023/2024.
Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka serdecznie i ciepło przywitała uczniów klas pierwszych: 1a, 1b, 1BS, 1c, 1d, 1e. 1f, 1g, 1h podkreślając, że Szkoła jest jedyną w Powiecie Olkuskim, w której uczeń podczas swojego cyklu kształcenia może ukończyć jednocześnie dwa zawody. W ZS Nr 1 w Olkuszu po raz pierwszy powstała klasa z Odziałem Przygotowania Wojskowego, która kształci w dwóch zawodach: Technik pojazdów samochodowych i Technik logistyk – nowy rodzaj klasy mundurowej, pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zdjęcia w GALERII.

Kapitan Krzysztof Górka z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Krakowie odczytał list generała brygady Mirosława Brysia, skierowany do kadetów Oddziału Przygotowania Wojskowego w ZS Nr 1 w Olkuszu.
Pani Dyrektor zachęciła uczniów, aby jak najwięcej pytali nauczycieli w celu uzyskania odpowiedzi na wszelkie nurtujące je szkolne problemy, przedstawiła bardzo atrakcyjną ofertę zajęć edukacyjnych i wyjazdów (m. in. projekt „Euronauka1” programu ERASMUS+ Edukacja Szkolna) dających mnóstwo możliwości samorealizacji oraz życzyła wspaniałych sukcesów w nauce.
Słowo do uczniów Szkoły skierował także Przewodniczący Rady Rodziców Pan Paweł Petlic.
Oprawę artystyczną wraz z uczniami przygotowali: Pani Joanna Woszczek (program artystyczny); Pani Ewa Głąb (dekoracje); Pan Sławomir Haberka (zespół wokalno-instrumentalny).