Wojewódzki sukces w OMTM

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu odnosi liczne, prestiżowe sukcesy w różnorodnych konkursach i olimpiadach. W miesiącach: kwietniu i maju – rozsypał się worek z osiągnięciami uczniów „Staszica”.
W minioną sobotę tj. 20 maja 2023 r. odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.
Niezmiernie miło poinformować, iż Kacper Kumur z klasy 4 e, Wiktor Izdebski z klasy 4 e i Olaf Klich z klasy 3 Bp, zajęli 3 miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego pod kierunkiem Pani inż. Edyty Haberki.
Najserdeczniejsze gratulacje!

 

 

Etapy, z jakich składał się Turniej, to: testy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowania; udzielanie pierwszej pomocy; przygotowanie do jazdy samochodem; test Stewarta; jazda samochodem na czas.
Z uwagi na fakt, iż w Turnieju wzięło udział aż 8 drużyn z województwa małopolskiego a wymagania stawiane podczas poszczególnych konkurencji były bardzo duże, nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces zostając laureatami 3 miejsca.