Szwajcaria Hiszpania WłochyJak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w fascynującej 11-dniowej wyprawie na zachód Europy. Tym razem 51 uczniów wraz z opiekunami wyruszyło do Szwajcarii, Hiszpanii i Włoch.

Zdjęcia w GALERII.

Pierwszym punktem naszej wyprawy była Genewa, piękne szwajcarskie miasto położone nad Jeziorem Genewskim. To jednocześnie siedziba ONZ i Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Spacerowaliśmy starówką z eleganckimi kamienicami. Byliśmy w Ogrodzie Angielskim. Widzieliśmy najwyższą w Europie fontannę Jet d Eau.
Następny etap to Lloret de Mar w Hiszpanii, które stanowiło naszą bazę wypadową. Mieszkaliśmy blisko plaży w hotelu Samba (pyszne jedzenie). Dopisała nam wspaniała pogoda, więc wiele godzin spędzaliśmy na malowniczej plaży lub basenie hotelowym, opalając się, kąpiąc, a także uczestnicząc w grach sportowych.
W trakcie pobytu w Hiszpanii byliśmy na kilku wycieczkach, między innymi w Montserrat, Platia D Aro, Sant Feliu i Barcelonie - w niej zwiedzaliśmy Katedrę Sagrada Familia oraz stadion FC Barcelona. Spacerowaliśmy śladami Gaudiego i aleją La Rambla, podziwialiśmy dzielnicę Bario Gottico.
Ostatni etap naszej wycieczki to Wenecja we Włoszech. Do centrum miasta płynęliśmy statkiem (1,5 godziny w jedną stronę). Byliśmy w Bazylice Św. Marka, widzieliśmy Most Westchnień, Pałac Dożów, Most Rialto i wiele innych oszałamiających zabytków, z których słynie Wenecja.
Wycieczka minęła nam w oka mgnieniu. Pokonaliśmy ponad 5 tysięcy kilometrów. Niewątpliwie był to czas poznania nowych kultur i tradycji, ale również sprawdzian naszych umiejętności językowych i sprawności fizycznej. Opaleni i wypoczęci, pełni energii i pozytywnego nastawienia wróciliśmy do Polski. Jesteśmy teraz bogatsi o nowe doświadczenia, wspomnienia i znajomości.
Organizator wycieczki: mgr K. Jurga