Praktyki zawodowe w SewilliGrupa 19 uczniów, która wyjechała do Hiszpanii w ramach projektu „EUROPraktyki2” spisuje się znakomicie. Największa grupa to uczniowie z profilu technik mechatronik 9 osób, 4 uczniów z zawodu technik logistyk, 2 uczniów z zawodu technik architektury krajobrazu, 2 uczniów z zawodu technik chłodnictwa i klimatyzacji, jeden z zawodu technik automatyk oraz jeden z zawodu technik elektryk. Program praktyk daje możliwość poszerzania kompetencji z którymi wiążą swoją przyszłość nasi uczniowie. Podczas wizyt w firmach jest nam bardzo miło odbierać słowa uznania dotyczące zaangażowania i umiejętności uczniów z ZS Nr 1 w Olkuszu.

Zdjęcia w GALERII.

 

Pobyt w Hiszpanii to nie tylko doskonała możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, poznania nowej kultury, zobaczenia wielu pięknych miejsc, spróbowania nieznanej dotąd kuchni, ale także lekcja samodzielności. Dla wielu uczniów jest to pierwszy wyjazd za granicę, ale trzeba przyznać, że radzą sobie bardzo dobrze. Logistyczne rozpracowanie miasta nie zajęło dużo czasu. Transport w Sewilli jest bardzo intuicyjny i wygodny, wszędzie można dojechać autobusem lub metrem, a jeśli ktoś lubi to może pieszo – chłonąc przy tym uroki miasta. Praca pracą, ale mamy także wiele atrakcji, popołudniami zwiedzamy Sewillę. Ogromne wrażenie zrobił na nas Plac Hiszpański z przylegającym do niego Parkiem Marii Luisy. Kolejnym imponującym i wyjątkowym miejscem jest Katedra, której budowa trwała ponad 100 lat. Niezwykła budowla ma 76 metrów długości i 116 szerokości. Na żywo robi wrażenie niemałe. Obserwowaliśmy również panoramę Sewilli na tarasie widokowym Metropol Parasol „Las Setas de Sevilla” – niezwykła drewniana konstrukcja w centrum miasta. Spacerowaliśmy wzdłuż rzeki Gwadalkiwir. Zwiedzaliśmy Alkazar– pałac królewski. Sewilla ma bardzo wiele do zaoferowania i kolejne obowiązkowe punkty mamy zaplanowane na najbliższe dni. Wisienką na torcie są weekendowe wyjazdy – do Kadyksu i Matalascanas – to był relaks! Pozdrawiamy słonecznie i gorąco!
EUROPraktyki2 -projekt realizowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach AKCJI 1 Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+ (KA 121-VET)