płk. Francesco Giuseppe NulloW dniu 04.05.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 wraz z Panią Dyrektor Aldoną Nowicką oraz Panią Sylwią Zawada wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 160-tą rocznicę śmierci pułkownika Francesco Giuseppe Nullo. Uroczystość miała charakter ceremonii wojskowej z udziałem wojskowej asysty honorowej oraz grup w historycznych mundurach z czasów powstania styczniowego, w tym w mundurach Garybaldczyków. Przybliżona została postać Francesco Nullo. Delegacje władz samorządowych, służb mundurowych, środowisk patriotycznych, szkół i instytucji złożyli kwiaty na grobie pułkownika Nullo. Przyznane zostały również medale. Część artystyczną zapewnili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 imienia Francesco Nullo w Olkuszu.