Wycieczka po OlkuszuW dniu 27 kwietnia 2023 r. uczniowie z klas 1a, 1b, 1f pod opieką Pani Iwony Rams, odbyli spacer po Olkuszu.
Uczestnicy najpierw udali się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie Filia w Olkuszu, gdzie uczestniczyli w zajęciach promujących czytelnictwo prowadzonych przez Panią Darię Wąs. Uczestniczyli także w turniejach, rozwiązywali kalambury, quizy, zagadki na e-platformach edukacyjnych.

Zdjęcia w GALERII.

Potem uczniowie udali się do Muzeum Regionalnego PTTK w Olkuszu, w którym Prezes olkuskiego oddziału PTTK Pani Barbara Stanek –Wróbel zaprezentowała wystawę poświęconą Powstaniu Styczniowemu na ziemi olkuskiej w 160. Rocznicę jego wybuchu oraz wygłosiła prelekcję na temat Muzeum i jego zbiorów.
Następnie uczniowie gościli w Kwartale Królewskim w Olkuszu, w którym obejrzeli wystawę Fotografia osobista.
Ostatnim punktem wycieczki był quest Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich.
Wycieczkę zorganizowała Pani Iwona Rams.