Spotkanie z Panem Stefanem Gałką

Młodzież Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu przejmując w 2021 r. opiekę nad olkuskim Pomnikiem Ofiar Komunizmu, zobowiązała się m. in. do dbania o podtrzymywanie pamięci o ofiarach reżimu komunistycznego oraz kultywowania pamięci historycznej, szczególnie dotyczącej ziemi olkuskiej. W dniu 16 marca 2023 r. w Sali audytoryjnej Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, odbyło się spotkanie Pana Stefana Gałki – działacza NSZZ „Solidarność” z Olkusza z klasą 1 b pod opieką Pani Iwony Rams oraz z klasą 1 e pod opieką Pana Mariusza Grewendy, zorganizowane przez Panią Iwonę Rams

Podczas spotkania v-ce Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aneta Gut wręczając kwiaty Panu Stefanowi Gałce, serdecznie podziękowała za Jego przybycie do Szkoły. Uczniowie mieli okazję poznać Pana Stefana Gałkę, obejrzeć przygotowaną przez Niego prezentację multimedialną przedstawiającą historię „Solidarności” z uwzględnieniem wydarzeń mających miejsce w Olkuszu, Krakowie, Katowicach i Częstochowie. Pan Stefan Gałka na wstępie swojego wystąpienia podkreślił, że jest absolwentem Technikum Mechanicznego, które mieściło się w budynku obecnego ZS Nr 1 w Olkuszu. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Spotkanie było niezwykle udane. Po zakończeniu prezentacji Pan Stefan Gałka rozdał uczniom folderki zawierające niektóre zdjęcia ze swojej autorskiej wystawy „Walka o Wolność”.

Spotkanie z Panem Stefanem Gałką 1  Spotkanie z Panem Stefanem Gałką 2