Wartościowe doświadczenie edukacyjneWartościowe doświadczenie edukacyjne, czyli lekcja języka angielskiego ze specjalnym gościem z Kamerunu - Christabel, native speaker’em języka angielskiego.
W dniu 03.03.2023 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyła się interesująca lekcja angielskiego, będąca ciekawym doświadczeniem kulturowym, językowym, jak również etnicznym. Gościem specjalnym, zaproszonym przez nauczycielkę języka angielskiego mgr Agnieszkę Kopeć - Bogucką, była Christabel, która jest rodzimą użytkowniczką języka angielskiego, a w Kamerunie, kraju skąd pochodzi, język angielski jest językiem urzędowym.

Podczas wizyty Christabel na lekcji języka angielskiego, uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu mieli możliwość prowadzenia dialogu w języku angielskim, który pozwolił im na przełamanie bariery językowej, kulturowej i etnicznej. Podczas lekcji uczniowie nie tylko mogli zadawać różnorodne pytania w języku angielskim, ale również mogli dowiedzieć się, jak wygląda życie codzienne oraz edukacja w Kamerunie, kraju słynącym z uprawy kawy. Uczniowie dzięki interesującym rekwizytom przywiezionym z Afryki, mogli poznać zwyczaje rodzimych mieszkańców Kamerunu, oraz zobaczyć jak wyglądają tradycyjne ubiory i nakrycia głowy w tym kraju. Podczas zajęć, na których gościła Christabel, uczniowie mogli podziwiać ręcznie wykonane elementy dekoracyjne stanowiące przykład sztuki kameruńskiej. Dodatkowo mogli oni poznać tradycyjne potrawy, oraz dowiedzieć się o produktach, które uprawiane są przez Kameruńczyków w ich kraju.
Nowe doświadczenie, jakim było spotkanie z Christabel, stanowi wartościowe doświadczenie edukacyjne dla młodzieży Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, dzięki któremu mogli oni rozwinąć swoje kompetencje językowe, poznać zupełnie nową kulturę oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o kraju, z którego pochodzi Christabel, a który jest odległym kierunkiem na mapie świata. Dodatkowym atutem płynącym ze zorganizowanego spotkania jest nauka tolerancji oraz obcowanie z odmiennością kulturową i etniczną. Wartościowe doświadczenia motywują do nauki języków, budują ciekawość świata, a także pozwalają na poznanie nowych kultur.