Językowy Maraton FilmowyW dniu 25.11.2022 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbył się Językowy Maraton Filmowy, za organizację którego odpowiedzialna była Komisja Języków Obcych.
Wydarzeniu temu towarzyszyły fantastyczne atrakcje przygotowane dla uczniów, konkursy, gry planszowe, karaoke, a ponadto pozytywnych emocji dodawało wspólne kibicowanie podczas meczu Anglia - USA.

Zdjęcia w naszej GALERII.

Imprezę językową rozpoczęła krótka zabawa integracyjna, po której uczniowie mogli obejrzeć interesujący film o kulturze, zabytkach, najpiękniejszych atrakcjach Londynu, a także o życiu Rodziny Królewskiej.
Po projekcji filmu, uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim wydarzeniu językowym - Noc Anglistów, podczas którego mogli uczestniczyć w wykładach i warsztatach online w języku angielskim, organizowanym przez uczelnie wyższe w Polsce m.in. Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Szczeciński i wiele innych.
Kolejną atrakcją przygotowaną dla uczestników Językowego Maratonu Filmowego był konkurs: QR kody w aplikacji, czyli Quiz o Wielkiej Brytanii w akcji!
Podczas tego zadania uczniowie korzystali ze specjalnej aplikacji do odczytywania kodów QR, a ich zadaniem było udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytania związane z systemem politycznym Wielkiej Brytanii, jej kulturą, geografią, literaturą, muzyką, oraz uwielbianymi przez turystów na całym świecie, słynnymi angielskimi zabytkami.
Kolejnym elementem tego wyjątkowego wieczoru były gry planszowe - językowe, czyli zabawy językowe podczas których uczniowie otrzymali różnorodne językowe gry planszowe, karty, memory, domino i puzzle, mające na celu utrwalenie wiedzy z zakresu znajomości słownictwa i gramatyki języka angielskiego.
Nowe doświadczenie, jakim była nauka poprzez zabawę, było nie lada wyzwaniem oraz frajdą dla młodzieży, ponieważ mogli oni doświadczyć zupełnie innej formy nauki, umożliwiającej im utrwalenie i uporządkowanie przyswojonych informacji z zakresu języka angielskiego.
Następnie Komisja Języków Obcych podsumowała uzyskane przez uczniów wyniki i odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy otrzymali najlepsze wyniki w zorganizowanym konkursie z kodami QR oraz uczniom, którzy z największym zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych zadaniach językowych.
Dalszym zadaniem przygotowanym dla uczestników Językowego Maratonu Filmowego było wspólne śpiewanie piosenek - karaoke w języku angielskim. Radości i wspólnym śpiewom nie było końca! Podczas śpiewu powiewały flagi Wielkiej Brytanii, a uczniowie chętnie korzystali z zabawnych gadżetów z motywem brytyjskiej flagi do wykonania wspólnych, pamiątkowych zdjęć.
Językowy Maraton Filmowy przebiegał w atmosferze wzajemnej współpracy, kreatywności oraz zaangażowania w inną formę utrwalenia wiedzy, niż znana na co dzień praca z podręcznikiem.
Podczas Językowego Maratonu Filmowego na wszystkich uczestników czekała pyszna pizza w kilku wariantach smakowych - serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor Aldony Nowickiej za przeznaczenie funduszy na zakup najlepszej pizzy w mieście!
Ponadto każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek, za co dziękujemy Pani Ilonie, mamie Kamila, przewodniczącego klasy 1b.
Po przerwie na pyszną pizzę, czekały już na nas flagi i malowanie twarzy, aby jak na prawdziwych kibiców przystało, móc kibicować podczas meczu Anglia-USA, który mogliśmy obejrzeć w angielskiej wersji językowej.
Po zakończonym meczu, emocje nie opadały! Wspólne świętowanie nadal trwało, a dyskotekowe rytmy, wspólne śpiewanie i niekończące się hity muzyczne z głośnika sprawiły, że dla młodzieży było to najlepsze możliwe zakończenie wieczoru.
Językowy Maraton Filmowy cieszył się w tym roku ogromnym zainteresowaniem. Organizację imprezy udoskonaliły osoby prowadzących - Kamila, Mateusza, Mai i Natalki – uczniów z klasy 1b, a także osób z tej samej klasy, którzy ubrani w czerwone koszulki Mechanika, niczym wesołe krasnoludki, służyli swoją pomocą uczestnikom, koordynowali pracę w zespołach i dbali o prawidłowy przebieg tego wydarzenia językowego. Uczniowie zaangażowali się zarówno w pomco, jak i przygotowanie tego ważnego dnia! Nad przebiegiem karaoke i doborem dyskotekowych hitów czuwał Kacper, a Fabianowi dziękujemy za pomoc w przygotowaniu zdjęć.
Komisja Języków Obcych wspaniale zorganizowała to wydarzenie językowe w naszej szkole, a liczba uczestników jest tego najlepszy potwierdzeniem. Fantastyczne pomysły oraz współpraca całej komisji i uczestników sprawiły, że był to nasz wspólny sukces językowy!