Jabłko zamiast papierosaZespół Szkół Nr 1 w Olkuszu dba o profilaktykę prozdrowotną. Promuje zdrowy styl życia i modę na niepalenie.
W dniu 17 listopada 2022 r. w popularnym „Staszicu”, odbył się 11 event dla zdrowia „Jabłko zamiast papierosa! Rzuć palenie razem z nami, nie przebywaj z palaczami”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu i Inspekcję Sanitarną w Olkuszu.

Zdjęcia w GALERII.

Głównym celem akcji „jest promowanie zdrowego stylu życia oraz motywowanie osób palących do zaprzestania bądź ograniczania palenia w towarzystwie osób niepalących lub rozstania się z nałogiem”.
Klasa 1 f, pod kierunkiem Pani pedagog Bogusławy Sypień oraz Pani Karoliny Tarkowskiej, rozdawała jabłka społeczności szkolnej. Uczniowie rozkoszowali się owocami jabłoni. Swoją aprobatę wobec akcji wyrażali za pomocą stosownych gestów i mimiki, oczywiście z jabłkiem „w tle”.