Warsztaty CaritasW dniu 15 listopada przedstawiciele wolontariatu Zespołu Szkół nr 1 z kl. 2a - Agnieszka Majda, Julia Dybek, Kinga Piwowarska, Mateusz Kordaszewski i Roksana Żaba pod opieką Małgorzaty Szostak, wzięli udział w Warsztatach Medialnych zorganizowanych przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Ks. Dyrektor Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej Przemysław Lech oraz p. Magdalena Sierka prowadzili wykład na temat social mediów ukazując, jak funkcjonować i właściwie zaistnieć w mediach społecznościowych poprzez kreowanie i odbieranie treści.

Zdjęcia w GALERII.

W części warsztatowej młodzież uczyła się pisać profesjonalną depeszę prasową. Po przerwie i poczęstunku odbyło się spotkanie z aktorem teatralnym i filmowym Dariuszem Niebudek, który mówił o prezentacji siebie z zachowaniem zasad savoir- vivre oraz jak pokonywać własne ograniczenia i lęki, by być sobą w relacji do innych. Członkowie wolontariatu mieli okazję nagrać własną prezentację. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że to wydarzenie przyniesie dobre owoce i otworzy nas na dalszą współpracę.