Ostatni post z BudapesztuW dniu 22.10. zakończyła się nasza przygoda w Budapeszcie. Wywozimy mnóstwo niezapomnianych wrażeń, zarówno tych estetycznych - bo Budapeszt to urokliwe miasto nie tylko w dzień, ale i w nocy - jak i tych historycznych, bo odkryliśmy wiele ciekawostek z najnowszej historii Polski i Węgier, które z pewnością warte są zapamiętania, jak choćby fakt dostawy z fabryki amunicji w Csepel w sierpniu 1920 roku 22 milionów sztuk amunicji dla wojska polskiego pod dowództwem marszałka Piłsudskiego. Bez tej amunicji byłoby trudniej o cud nad Wisłą...! Albo o dzielnej Polonii węgierskiej, która przyjmowała w 1981roku dzieci internowanych działaczy opozycyjnych, by dać im troszkę radości w tamtych trudnych dla nich chwilach i nadziei na lepsze jutro! Tak, to była często sentymentalna podróż w czasie .... Teraz czekamy na nasze urodziwe koleżanki i sympatycznych kolegów ze szkoły polskiej w Budapeszcie u nas! Zdjęcia w GALERII.