Konkurs Discover Canada

13.10.2022 r. odkrywaliśmy Kanadę w języku angielskim.
Uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z pytaniami w pierwszym etapie IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie – Discover Canada. https://discovercanada.us.edu.pl/

Konkurs jest corocznym projektem edukacyjnym, wspólną inicjatywą kierunku Filologia Angielska na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (UŚ) orazI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Zespole Szkół nr 1 w Żorach (ILO).
Celem Konkursu Wiedzy o Kanadzie jest nie tylko doskonalenie umiejętności językowych uczniów, lecz przede wszystkim poszerzanie ich horyzontów kulturowych poprzez zachęcanie do studiowania kanadyjskiej kultury, historii, geografii i polityki w kontekście szeroko rozumianej problematyki różnorodności. W związku z rosnącą wielokulturowością Europy kanadyjska polityka wielokulturowości może służyć jako wzór do rozwiązywania potencjalnych europejskich problemów społecznych.