Staszki 202219 września 2022 roku już drugi raz świętowaliśmy imieniny patrona Zespołu Szkól Nr 1 w Olkuszu - Stanisława Staszica. Tym razem poszliśmy dalej i wyszliśmy ze szkolnych murów, by na olkuskim Rynku świętować razem z mieszkańcami miasta.

Zdjęcia w naszej GALERII.

Były życzenia, ciasto, ale nie było pijaństwa. Tylko „Pijaństwo”. Satyra Ignacego Krasickiego zagrana przez uczniów bardzo sugestywnie. Również odegrana „Żona modna” wywołała uśmiech na niejednej twarzy. A jak wygląda dzisiejsza, modna dziewczyna? Zobaczyliśmy ją na pokazie mody, na którym prezentowała się obok uczennic w strojach z wieku XVIII. Zadaliśmy sobie też pytanie, na które kreacje bardziej zwróciłby uwagę nasz szacowny patron…? W każdym razie, w pięknych kreacjach – i tych francuskich, i tych szlacheckich, - uczennice Mechanika wyglądały naprawdę pięknie, szczególnie tańcząc menueta przy dźwięku skrzypiec. Świętowanie tradycyjne, jakim był polonez, mieszało się z tym – nowoczesnym. Czyli zdjęcia w fotobudce i ulubiony taniec, a więc: belgijka. Jak się bawiliśmy, zobaczcie w Galerii i na facebooku.