Broszura klasy 2d

Klasa 2 d zagłębiła się w treść książek znajdujących się w szkolnej bibliotece.
Uczniowie klasy 2 d - wych. mgr Iwona Trepka, z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, we wrześniu 2022 r. pod kierunkiem mgr Iwony Rams, w ramach realizacji przez Technikum Nr 1 w Olkuszu – ZS Nr 1 w Olkuszu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, korzystając z księgozbioru biblioteki szkolnej, wykonali projekt „To się czyta!”.
Celem przedsięwzięcia było zachęcenie do nawyku czytania. Projekt miał formę broszury promującej bestsellery.

loga pasek program rozwoju czytelnictwa

W broszurze można przeczytać m. in., iż: „ Sytuacje życiowe ukazane w książkach mogą pomóc uniknąć niebezpieczeństw, są przestrogą, ale także pełnią niejednokrotnie funkcję biblioterapeutyczną. Mogą stać się swoistym katharsis. Rozbudzają wyobraźnię. Pomagają odnaleźć wiarę w siebie i dobro innych ludzi. Uczą, iż w odwiecznej walce dobra ze złem zawsze zwycięża dobro, jeśli tylko człowiek tego pragnie. Pomagają naprawić błędy życiowe. Sięgając po lekturę, można zmienić swoje życie na lepsze i uzyskać inspirację do pozytywnych działań. Zapraszamy więc do biblioteki szkolnej oraz do lektury znajdujących się tam książek. Niniejsza broszura promuje wybrane bestsellery znajdujące się w bibliotece ZS Nr 1 w Olkuszu, poprzez króciutkie przedstawienie ich treści. Może to być zachęta do ich przeczytania. Warto czytać!”.

 Broszura klasy 2d 1  Broszura klasy 2d 2