Ulubione miejsce do czytania książek

Uczniowie klasy 1 f - wych. mgr Karolina Tarkowska, z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, we wrześniu 2022 r. pod kierunkiem mgr Iwony Rams, w ramach realizacji przez Technikum Nr 1 w Olkuszu – ZS Nr 1 w Olkuszu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, korzystając z księgozbioru biblioteki szkolnej, wykonali projekt „Ulubione miejsce do czytania książek”.

Zdjęcia w GALERII.

loga pasek program rozwoju czytelnictwa

Celem projektu było stworzenie klimatu sprzyjającego czytaniu książek.
Projekt miał formę galerii zdjęć. Uczniowie w urokliwych zakątkach Szkoły czytali nowe książki zakupione z NPRCZ 2.0 na lata 2021-2025.
Starannie wyszukiwali kąciki i miejsca, które wydawały im się najodpowiedniejsze do lektury.
Podczas realizacji projektu, uczniowie pogłębili swoje zainteresowania książką, pokazali swoje ulubione miejsca do czytania książek, doświadczyli, że podczas kontaktu z książką relaksują się, wyciszają i napełniają pozytywną energią do dalszych działań szkolnych.