Dzień ErasmusaErasmus to szansa zdobycia nowych umiejętności w nowych warunkach. Na szkolnym boisku można było 08.09.2022r spotkać przechadzających się między innymi: Pabla Picassa, Donatellę Versace, Enrique Iglesiasa, Julisza Cezara, Cristiano Ronaldo, Luciano Pavarotti, a także ZORRO… Tak rozpoczął się „Dzień Erasmusa”, który miał przybliżyć uczniom możliwość darmowych wyjazdów zagranicę, które od lat organizuje Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu. Muzyka, pokaz Makareny, możliwość ujeżdżanie byka, konkursy oraz degustacja potraw z kuchni Hiszpanii, Portugalii, Włoch z pewnością rozbudziły apetyt na wzięcie udziału w kolejnych zagranicznych wyjazdach.

Zdjęcia w GALERII.

Ten dzień godnie zwieńczył trzy wspaniałe projekty: EUROPraktyki1 realizowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach AKCJI 1 Mobilność uczniów i kadry w obrębie sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+ (KA 121-VET), EuroMechan-hiszpańskie inspiracje w polskim technikum projekt jest realizowany w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), zawartym w projekcie „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” oraz projekt "Nowe Horyzonty" KA122-SCH w ramach akcji 1 sektora Edukacja Szkolna w programie Erasmus+.