Książka drogowskazem

Uczniowie klasy 3 Ap z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu - wych. mgr Paulina Kula, we wrześniu 2022 r. pod kierunkiem mgr Iwony Rams, w ramach realizacji przez Technikum Nr 1 w Olkuszu – ZS Nr 1 w Olkuszu, Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, korzystając z księgozbioru biblioteki szkolnej, wykonali projekt „Książka moim drogowskazem” – zakładki do książek.

loga pasek program rozwoju czytelnictwa

Celem klasowego projektu było podkreślenie edukacyjnej roli cytatów książkowych.
O tym, iż książka jest drogowskazem dla klasy 3 Ap, świadczy wykonanie przez uczniów pięknych, kolorowych zakładek do książek.
Na każdej zakładce widnieje autor, tytuł oraz cytat z ulubionej książki, znajdującej się w szkolnej bibliotece.
Zakładki pełnią funkcję zachęty to czytania książek.
Uczniowie podczas realizacji projektu pogłębili swoją wiedzę dotyczącą treści książek i wyostrzyli swój zmysł estetyczny.

Książka drogowskazem 1  Książka drogowskazem 2