Karol Curyło

Kolejny bohater naszego cyklu „Pasjonujący Staszic” to Karol Curyło uczeń 1E, który trenuje piłkę nożną. Początkowo wspólnie z dziadkiem oglądał mecze piłkarskie, a kiedy w pierwszej klasie szkoły podstawowej trener klubu „LKS Spójnia Osiek” szukał nowych zawodników to postanowił się zapisać. Obecnie od czterech lat gra w klubie „OKS Słowik Olkusz” jako napastnik. W ciągu dwóch sezonów osiągnęli niebywały sukces, awansowali o dwie ligi.

Na codzienny trening składają się zarówno indywidualne ćwiczenia na siłowni kilka razy w tygodniu, jak i na zgrupowaniach klubowych we wtorek, czwartek oraz piątek. Dodatkowo w każdy weekend odbywa się mecz ligowy bądź sparing. Karol poświęca wiele energii swojej pasji, dlatego nie bez znaczenia jest jego bardzo dobre zarządzanie czasem każdego dnia. Swoją sportową aktywność godzi z obowiązkami domowymi, szkołą i czasem dla Boga. Natomiast wolne piątkowe popołudnia przeznacza na spotkania ze znajomymi, którzy go motywują i wierzą w jego piłkarski sukces. Wzorem do naśladowania są dla niego piłkarze Cristiano Ronaldo za pracę nad sobą i Lionel Messi za całokształt osiągnięć.
Karol sądzi, że pasja to coś z czego każdy powinien czerpać wielką frajdę i bardzo często to ona nas wybiera oraz kształtuje nasze dalsze życie. Jego wielkim marzeniem jest zostanie zawodowym piłkarzem, dlatego nieustannie dba o jak najlepszą formę i sukcesy, które pomogą mu dotrzeć na sam szczyt!