Pasjonujący Staszic

„Staszic” to szkoła z tradycjami i bogatą historią, która pomogła niejednemu uczniowi wypłynąć na szerokie wody. Nieustannie dopingujemy i wspieramy młodzież także w rozwijaniu osobistych pasji, które mogą być początkiem wielkiej przygody życia. „Pasjonujący Staszic” to pierwszy z cyklu artykułów, dzięki którym poznamy uczniów mających (nie)zwyczajne pasje. Mamy nadzieję, że staną się także dla Was inspiracją i motywacją w rozwoju waszych zainteresowań.

Oto pierwszy bohater - Sebastian Magier uczeń 1E, który pasjonuje się Ju-jitsu. W jego przypadku splot następujących po sobie zdarzeń sprawił, że przygoda z japońską sztuką walki trwa aż do dziś. A jak to się wszystko zaczęło? Będąc uczniem klasy pierwszej szkoły podstawowej po skończonych zajęciach na auli szkolnej, rozpoczął się trening Ju-jitsu. Sebastian tak bardzo się zafascynował nim, że postanowił zapisać się na zajęcia. Aktualnie trenuje w klubie „Samuraj” w Bukownie przez 5 dni w tygodniu po 1,5 h. Zajęcia rozpoczynają się od rozgrzewki, a kończy na ćwiczeniach na konkretne partie ciała. Jego największym osiągnięciem jest II miejsce na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie.
Ju-jitsu pochłonęło go bez reszty i czerpie z japońskiej sztuki walki niesamowitą przyjemność. Dzięki treningom i samozaparciu jego siła, zwinność oraz sprawność umysłowa jest w doskonałej formie. Swoją przyszłość zawodową wiąże z Ju-jitsu, jego marzeniem jest zostać trenerem i szkolić kolejnych pasjonatów tego sportu.

*Jeśli chcesz być także bohaterem takiego artykułu zgłoś się do biblioteki szkolnej.