Tydzień zawodów 2022Tym razem był to tydzień zawodów: mechatronik, automatyk, elektryk i elektronik. W dniach od 22.04.2022 r. do 28.04.2022 r. uczniowie klas o tych profilach mogli poznać swoją branżę od innej strony, zapoznać się z aktualnym rynkiem pracy, a także pomyśleć o kierunku dalszego kształcenia w zawodzie.
Część działań odbywała się w szkole, a część w trakcie wycieczek zawodoznawczych. Zaczęło się w piątek od wirtualnego dnia otwartego AGH Kraków. Uczniowie mogli poznać różne kierunki kształcenia, natomiast w środę ofertę Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH przedstawił jej prodziekan dr hab. inż. Marcin Kot, którego gościliśmy w naszej szkole. Z kolei w czwartek uczniowie klas mechatronicznych wzięli udział w warsztatach na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Zdjęcia w GALERII.

 

 

Jedni myślą o kształceniu, drudzy już o zatrudnieniu. W poniedziałek odbyły się targi pracy, na których zaprezentowały się firmy Malbox Sp. z o.o., ES SYSTEM K, Plast-Met Automotive Systems sp z o.o. Z kolei dzień później uczniowie klas technik elektryk odwiedzili firmę DAMEL w Dąbrowie Górniczej, by z bliska przyjrzeć się potencjalnemu miejscu pracy oraz, by na własne oczy zobaczyć etapy produkcji silników elektrycznych.
Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się spotkania z firmami, które prezentowały swoją ofertę oraz różne nowinki techniczne. Na początek na terenie naszej szkoły firmy ETI oraz F&F zaprezentowały rozmaite urządzenia z branży elektryczno-mechatronicznej. Dwa dni później gościliśmy firmę ASTOR, która dostarcza rozwiązania dla branży mechatroniki i automatyki. Naszym uczniom zaprezentowane zostały między innymi manipulatory oraz roboty mobilne.
W przyszłym roku szkolnym spodziewajcie się kolejnej odsłony tego wydarzenia!